Reklama

19-latek na zakupach! Był objęty kwarantanną

Opublikowano:
Autor:

19-latek na zakupach! Był objęty kwarantanną - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Koronawirus. 19-latek poszedł na zakupy pomimo tego, że był objęty kwarantanną. 

 

 

 

W piątek, 27 marca mundurowi odwiedzając osoby objęte kwarantanną domową zadzwonili do 19-letniego mieszkańca Pleszewa, aby potwierdzić jego obecność w mieszkaniu.

 

 

19-latek wrócił z zagranicy kilka dni wcześniej i z tego też powodu został nałożony na niego obowiązek odbycia kwarantanny. Policjanci nie zastali jednak mężczyzny w domu, gdyż wybrał się on do sklepu na zakupy. Teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Policjanci przeprowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 116 KW, dotyczące nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją. Niezależnie od tego, policjanci przekazują informacje o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który jest władny w prowadzonym przez siebie postępowaniu i może nałożyć na winnych grzywnę w wysokości do 30000 zł. Ponadto, sprawa może też trafić do prokuratury, aby oceniła, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa z art. 161 kodeksu karnego, mówiącego o narażeniu innej osoby na zarażenie. Za to przestępstwo przewidziana jest kara do roku więzienia - mówi asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie.

 

 

- Przypominamy, że osoba objęta kwarantanną powinna zostać w domu, nie wychodzić nawet do pobliskiego sklepu. Gdy potrzebujemy czegoś, należy o tym powiadomić policjanta, który nas odwiedza. Nie należy nikogo wpuszczać do mieszkania i nie odwiedzać innych osób. W przypadku, gdy mieszkamy wspólnie z innymi osobami należy ograniczyć kontakt i zachować bezpieczny odstęp, wynoszący minimum 2 metry. Oczywiście, nie zapominajmy o zachowaniu higieny - apeluje Policja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE