Reklama

Mistrzostwa Europy w Rugby w Jarocinie. Pierwszy mecz już w sobotę

Opublikowano:
Autor:

Mistrzostwa Europy w Rugby w Jarocinie. Pierwszy mecz już w sobotę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

Jarocin jest jednym z miast gospodarzy tegorocznych Mistrzostw Europy w Rugby do lat 18.
 

Mecz Polski z Ukrainą, rozegrany na stadionie w Jarocinie, zainauguruje Mistrzostwa Europy w rugby do lat 18. W ramach rozgrywek w sześciu miastach Wielkopolski rywalizować będzie już wkrótce 16 najlepszych drużyn Europy. Wstęp na mecze jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają do wspólnego kibicowania.

Impreza tej rangi zostanie rozegrana w Polsce po raz drugi. Pierwszy raz Mistrzostwa Europy w rugby do lat 18 odbyły się w 2014 roku. Organizatorem Euro Rugby 2018 jest Wielkopolski Okręgowy Związek Rugby.

Jak informuje organizator w zawodach weźmie udział 16 drużyn, które będą rywalizowały na boiskach w Jarocinie, Żerkowie, Komornikach, Poznaniu, Grodzisku Wielkopolskim oraz Szamotułach. Mistrzostwa Europy zostają rozegrane w grupach Championship (o miejsca 1-8) i Trophy (o miejsca 9-16). W grupie Championship zagrają: Belgia, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Rosja, Rumunia. W grupie Tropy wystąpią: Czechy, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Polska, Szwajcaria, Ukraina.

W Jarocinie zostaną rozegrane cztery spotkania. Mecze Polski z Ukrainą oraz Niemiec ze Szwajcarią będzie można zobaczyć w sobotę, 24 marca. Na boisku przy ul. Maratońskiej w piątek, 30 marca odbędą się także 2 spotkania w ramach grupy Trophy.

- To dla nas duże wyróżnienie oraz doskonała okazja do promowania Jarocina na arenie międzynarodowej – burmistrz Adam Pawlicki cytowany w informacji rozesłanej do mediów. Gmina Jarocin jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

Mecze odbywać się będą na boisku z naturalną nawierzchnią przy ul. Maratońskiej, gdzie jesienią swoje mecze rozgrywali piłkarze Jaroty Jarocin. Natomiast drużyny mieszkającą w Jarocinie w trakcie Mistrzostw trenować będą na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Pod koniec ubiegłego roku obiekt otrzymał certyfikaty FIFA Quality oraz World Rugby [ZOBACZ TUTAJ].

Harmonogram rozgrywek w Jarocinie

24 marca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE