Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Za piłkarzami Lecha Poznań kolejny mecz w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy. Na stadionie przy Bułgarskiej Kolejorz podejmował Djurgardens IF.

Kto był rywalem Lecha?

Djurgardens IF - to aktualny wicemistrz Szwecji, który w tegorocznej Lidze Konferencji Europy spisywał się naprawdę dobrze. Gracze Kima Bergstranda w swojej grupie wygrał pięć meczów i jeden zremisował, dzięki czemu wygrał swoją grupę. Dzięki temu Szwedzi nie musieli grać w 1/16 tylko od razu znaleźli się w 1 / 8 finału.

Skład Lecha

W porównaniu z meczem z Lechią Gdańsk, który Kolejorz grał w ubiegły piątek w Ekstraklasie, trener John van den Brom postanowił dokonać dwóch zmian. Radosław Murawski zastąpił Nikę Kvekveskiriego. Z kolei Filip Szymczak zagrał zamiast Adriela Ba Louy.

Frekwencja na stadionie przy Bułgarskiej

Chociaż pogoda przypominała bardziej tą ze Skandynawii (na zmianę opady deszczu, śniegu i śniegu z deszczem i temperatura w okolicach zera), to atmosfera na Bułgarskiej była naprawdę gorącej. Wszystkie dostępne miejsca zostały wykupione przez kibiców. Także sektor gości został zapełniony przez fanów Djurgardens w całości.

Najważniejsze wydarzenia pierwszej połowy

4’ Pierwsza szansa dla gości. Z lewej strony pola karnego strzelał Gustav Wikheim, jednak bardzo dobrze interweniuje Filip Bednarek.
11’ Niezła okazja Lecha. Uderzenie Filipa Szymczaka z linii pola karnego broni jednak bramkarz Djurgardens.
33’ Dobre dośrodkowanie na pole karne Lecha, jednak akcji gości nie zamknął Joel Asoro
40’ GOOOL Lech na prowadzeniu! Z rzutu wolnego na pole karne dośrodkował Joel Pereira, a tę centrę idealnie z powietrza wykończył Antonio Milic!
44’ Szansa na 2:0 dla Kolejorza. Świetnie z piłką obrócił się Mikael Ishak. Jego uderzenie jednak jest zablokowane
45’ Krótko rozegrany rzut rożny. Futbolówka powędrowała do Radosława Murawskiego i ten posłał atomowe uderzenie, jednak równie świetnie interweniował Jacob Zetterstrom.

Najważniejsze wydarzenia drugiej połowy

55’ Szansa na wyrównanie dla Djurgardens, jednak fatalnie pudłuje jeden z graczy gości.
67’ Pierwsza groźniejsza akcja Lecha w drugiej połowie. Michał Skóraś podawał do Mikaela Ishaka. Jego uderzenie jednak zostało zablokowane, a dodatkowo kapitan Lecha popełnił przewinienie, za które został ukarany żółtą kartką.
82’ GOOOL Drugie trafienie dla Lecha! Pogubili się we własnym polu karnym goście. Wykorzystał to duet Adriel Ba Loua - Filip Marchwiński i ten drugi nie dał szans Zetterstromowi.
90’ + 5 Lech mógł zamknąć mecz wynikiem 3:0, ale w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił Michał Skóraś. Chwilę po tej akcji pani Stephanie Frappart kończy to spotkanie i Lech w pierwszym meczu 1 / 8 finału Ligi Konferencji Europy pokonuje Djurgardens 2:0.

Lech Poznań - Djurgardens IF 2:0 (1:0)

Bramki:
40’ 1:0 Antonio Milic
82’ 2:0 Filip Marchwiński

Lech: Filip Bednarek - Joel Pereira, Filip Dagerstal, Antonio Milic, Pedro Rebocho - Radosław Murawski (Ż), Jasper Karlstrom - Filip Szymczak (76’ - Filip Marchwiński), Afonso Sousa (71’ - Adriel Ba Loua), Michał Skóraś - Mikael Ishak (kapitan) (Ż)

Trener: John van den Brom

Djurgardens: Jacob Widell Zetterstrom - Piotr Johansson, Carlos Moros Garcia (Ż) (77’ - Jesper Lofgren), Marcus Danielson, Pierre Neurath Bengtsson - Magnus Eriksson (kapitan), Besard Sabovic (69’ - Hampus Finndell), Oliver Berg - Joel Asoro (83’ - Haris Radetinac), Victor Edvardsen (Ż) (83’ - Jacob Bergstrom), Gustav Wikheim

Kiedy rewanż z Djurgardens?

Pomimo solidnej zaliczki z pierwszego meczu Kolejorz musi zagrać jeszcze mecz rewanżowy z Djurgardens i będzie to starcie wyjazdowe. Początek tego spotkania w czwartek 16 marca o godzinie 18:45. Zanim jednak rewanż ze Szwedami, to Lecha czeka mecz z Piastem Gliwice. Starcie w Gliwicach zaplanowane zostało na niedzielę 12 marca, na godzinę 15:00.