Reklama

Księgowość i biuro podatkowe w Luboniu - jak wybrać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Księgowość i biuro podatkowe w Luboniu - jak wybrać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Niezależnie od branży działalności gospodarczej, prowadzenie księgowości w firmie to niełatwe wyzwanie. Trzeba bowiem nie tylko zaopatrzyć się w odpowiedni system księgowy, ale także być na bieżąco z przepisami dotyczącymi rachunkowości oraz spraw podatkowych. Taki stan rzeczy oznacza, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z tego niezwykle użytecznego rozwiązania, jakim są zewnętrzne usługi księgowe.

Księgowość zewnętrzna – co wchodzi w jej zakres?
Jeśli chodzi o usługi określane zbiorczo jako zewnętrzna księgowość, to obejmują one szeroki i różnorodny zakres czynności. Są to między innymi:
prowadzenie księgowości, zarówno w formie uproszczonej (KPiR, ryczałt), jak i pełnej księgowości (to ostatnie rozwiązanie jest obligatoryjne między innymi dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością),
rozliczanie spraw kadrowych (naliczanie wymiaru urlopu wypoczynkowego, prowadzenie pracowniczych akt osobowych itd.) oraz płacowych (naliczanie wynagrodzeń oraz ustalanie wysokości składek z tytułu ubezpieczeń ZUS),
sporządzanie deklaracji podatkowych (między innymi na cele podatków dochodowych oraz VAT),
merytoryczne wsparcie podczas procesu zakładania firmy. Opcja ta jest szczególnie zalecana w przypadku początkujących przedsiębiorców oraz – z uwagi na poziom skomplikowania – tych, którzy są w trakcie rejestracji spółki kapitałowej,
usługi dodatkowe (analizy finansowe, budżetowanie, rachunkowość zarządcza, windykacja należności, reprezentacja Klienta w kontaktach z urzędami itd.).

Jak widać, zakres usług, których świadczeniem zajmują się profesjonalne biura rachunkowe, jest niezwykle szeroki. Tak duża różnorodność oznacza również, że zewnętrzna księgowość to rozwiązanie, które powinno sprawdzić się właściwie u każdego klienta niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z niewielkim sklepem rodzinnym, czy też prężnie rozwijającą się spółką handlową.

Księgowość Luboń - jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?
Na terenie całej Polski (w tym także w Luboniu k. Poznania) działa kilkadziesiąt tysięcy biur rachunkowych. Nie oznacza to jednak, że wybór w tym zakresie powinien być wykonany bez namysłu. Wręcz przeciwnie – konieczne jest przeanalizowanie oferty poszczególnych biur rachunkowych oraz opinii, jakimi cieszą się one na rynku. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji należy wziąć pod uwagę również doświadczenie – im dłuższa aktywność biznesowa danego biura, tym większa szansa, że prowadzi ono księgowość na najwyższym poziomie.
Jednym z biur rachunkowych jest Garde Profit. Firma ta działa już ponad 20 lat, świadcząc usługi m.in. dla klientów z sektora MSP. Garde Profit oferuje m.in. możliwość prowadzenia pełnej i uproszczonej księgowości oraz możliwość sporządzania okresowych sprawozdań finansowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE