Jaki monitor dla grafika? 6 najważniejszych cech sprzętu

Materiał promocyjny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Jaki monitor dla grafika? 6 najważniejszych cech sprzętu - Zdjęcie główne

foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Bycie grafikiem komputerowym to nie lada wyzwanie i na pewno o tym wiesz, bo zdobycie fachu w ręku kosztowało Cię dużo czasu i poświęceń. Podpowiadamy, jak wybrać monitor, by skorzystać ze swoich umiejętności w stu procentach i by praca była efektywna oraz przyjemna!

6 podstawowych cech do uwzględnienia

Poniższy zestaw cech w zasadzie wyczerpuje temat podstaw, jakie musisz znać, by dobrze wybrać monitor. Są to więc:

  1. Rozdzielczość – im wyższa, tym lepiej. Brzmi to dość banalnie, ale w stu procentach się sprawdza. Absolutne minimum, jakiego potrzebujesz, to 2560x1440, ale jeśli interesują Cię bardziej zaawansowane projekty, celuj w 3840x2160, czyli 4K i ultra HD.
  2. Spektrum barwowe – dla grafików zajmujących się profesjonalną obróbką i ilustrowaniem, pokrycie barwowe powinno wynosić 99-100% Adobe RGB i DCI-P3. Takie parametry gwarantują doskonały kontrast i wierne oddawanie kolorów. Podpowiadamy – monitory OLED cechuje świetne spektrum barwowe: https://www.morele.net/kategoria/monitory-523/,,,,,,,,0,,,,28248O!1821/1/.
  3. Kalibracja kolorów – precyzja i możliwość ręcznej korekty barw to podstawa. Hardware callibration to technologia, która przyjdzie Ci z pomocą i odmieni Twój komfort pracy na dobre.
  4. Powłoka monitora – do wyboru masz tę błyszczącą i matową. Matowa znacznie lepiej sprawdza się w mocno oświetlonych pomieszczeniach, bo pochłania odbicia i żaden refleks nie przeszkodzi Ci w pracy.
  5. Jasność monitora – optymalne będzie 350-400 nitów i być może taki zakres Ci wystarczy, ale jeśli szukasz czegoś premium – wybierz poziom 600 nitów.
  6. Rodzaj panelu – OLED to piękna czerń i doskonałe oddawanie barw, IPS to dokładność kolorów i szerokie pole, a wersja premium to monitor zakrzywiony, szczególnie trafny, jeżeli potrzebujesz ogromnego ekranu. Sprawdź, jak duży wybór tych ostatnich znajdziesz w sieci: https://www.morele.net/kategoria/monitory-523/,,,,,,,,0,,,,31362O994648/1/
 

Co jeszcze może się przydać?

Wspomnieliśmy o podstawach, ale to przecież jeszcze nie koniec. Istnieje mnóstwo różnych udogodnień i pozornych drobiazgów, które mogą się jednak okazać gamechangerem i musisz samodzielnie odkryć, które będą idealne dla Ciebie.

Jednym z dodatków jest filtr niebieskiego światła i funkcja Flicker-Free. Twoje oczy to tak naprawdę narzędzie pracy, warto więc zadbać, by wzrok się nie męczył, bo wiele godzin pracy w skupieniu będzie wtedy dla Ciebie wyzwaniem.

Złącza w monitorze to także istotny aspekt – sprawdź, ile portów ma model, który typujesz. bo
HDMI 2.1, Display Port czy USB C mogą być niezbędnym kompletem.

Sprawdź też, czy dotykowy ekran to nie to, czego potrzebujesz – ta arcyciekawa własność jest bardzo przydatna, jeśli zajmujesz się ilustracjami albo projektami interaktywnymi (https://www.morele.net/kategoria/monitory-523/,,,,,,,,0,,,,31362O970970/1/). Dotyk pozwala Ci odkryć nowe funkcje, których nie znajdziesz w zwykłym monitorze.

Trzymamy kciuki za znalezienie monitora idealnego – pamiętaj, że na dobrym sprzęcie do pracy nie warto oszczędzać!

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
logo