Reklama

Złota Niedziela w Poznaniu. Zobacz, na co wybrać się jutro

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poznan.pl

Złota Niedziela w Poznaniu. Zobacz, na co wybrać się jutro - Zdjęcie główne

Jarmark Wielkanocny w Poznaniu | foto poznan.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na weekend W Poznaniu w ten weekend przygotowano wydarzenia związane ze świętami wielkanocnymi. Od czwartku odbywa się jarmark na placu Wolności, a już w niedzielę - 2 kwietnia - na rynku Łazarskim koncert, spektakl i wiele innych atrakcji.

Na placu Wolności trwa Jarmark Wielkanocny. Jednak nie tylko w tym miejscu, czekają niespodzianki. W tym roku także na rynku Łazarskim możecie spodziewać się atrakcji i wydarzeń przygotowanych z okazji świąt wielkanocnych. Oby pogoda była łaskawa.

Jarmark na placu Wolności w Poznaniu

Jarmark Wielkanocny w Poznaniu trwa od czwartku (30 marca). Ostatnim dniem jarmarku będzie niedziela (2 kwietnia). W przedświąteczny nastrój poznaniaków wprowadzą dekoracje i instalacja - w postaci prawie 4-metrowej palmy wielkanocnej. W drewnianych domkach handlowych i stoiskach przybranych kolorowymi wstążkami na odwiedzających czeka niemal 40 wystawców z unikatowymi wyrobami rękodzielniczymi.

Na jarmarku można znaleźć także lokalne i regionalne smakołyki, jak np. miody z przydomowej pasieki czy podlaskie sękacze i mrowiska. Nie brakuje też produktów zagranicznych.

Są wreszcie atrakcje dla najmłodszych - gry i zabawy oraz spotkania z Wielkanocnym Zającem, świąteczny spektakl dla dzieci, a także warsztaty wikliniarskie.

Złota Niedziela na rynku Łazarskim

Niedzielę na rynku Łazarskim rozpocznie spektakl "Jajko" - Teatru Kulturka. O 13:00 odbędzie się zabawa "Poszukiwanie złota". Natomiast, o 15:00 będzie można posłuchać koncertu "Pograjki", przygotowanego przez Teatr Fuzja.

- Tradycyjnie już będzie można wziąć również udział w Targach Sztuk Pięknych. To cykliczne wydarzenie, które pozwala spotkać sztukę w przestrzeni publicznej. W niedzielne popołudnie będzie można podziwiać i kupić prace artystów oraz rzemieślników - informuje poznański magistrat. 

W programie także:

  • warsztaty wielkanocne i wiosenne,
  • strefa animacji dla najmłodszych,
  • warsztaty rękodzielnicze,
  • prezentacje historyczne.
 

- Swoją działalność zaprezentują nie tylko lokalne organizacje, ale także zaproszeni rękodzielnicy i artyści spoza Łazarza - zapowiada urząd miasta. 

Złota Niedziela na rynku Łazarskim potrwa do godz. 18:00. Wydarzenie finansuje Miasto Poznań.


Źródło: Urząd Miasta Poznania

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy