Reklama

Targi Edukacyjne i Książki już za kilka dni w Poznaniu. Zobacz, co będzie się działo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Źródło: UM Poznań/ fot. Fotobueno

Targi Edukacyjne i Książki już za kilka dni w Poznaniu. Zobacz, co będzie się działo - Zdjęcie główne

Targi Edukacyjne i Książki już za kilka dni w Poznaniu | foto Źródło: UM Poznań/ fot. Fotobueno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na weekend Za kilka dni ruszają Targi Edukacyjne i Książki w Poznaniu. To fantastyczne wydarzenie skierowane dla fanów książek, ale także dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Dodatkowo wydarzenie ma wymiar charytatywny. Celem będzie zebranie środków na kolejny etap leczenia 4-letniej dziewczynki. Sprawdź, co będzie działo się na targach i kiedy się odbędą.

Poznańskie Targi Książki to idealna okazja do spędzenia czasu z literaturą i pogłębienia czytelniczych pasji. W tym roku udział w nich weźmie ponad 170 wydawców.

Na stoiskach nie zabraknie klasyki, książek, które w minionym roku znalazły się na listach bestsellerów, a przede wszystkim najnowszych propozycji wydawniczych.

Około 150 placówek na Targach Edukacyjnych i Książki w Poznaniu

Na targach zaprezentuje się blisko 150 placówek oświatowych. Hasło przewodnie tegorocznych Targów Edukacyjnych brzmi "Wielkopolski pociąg do edukacji".Scena w pawilonie 7A będzie tętniła życiem od rana do wieczora każdego dnia targowego. Wystąpią na niej wyjątkowi goście. Na scenie przeprowadzane będą także wywiady, konkursy, pokazy policji oraz rozmowy o istocie edukacji w lokalnych szkołach mundurowych.

Targi Edukacyjne w Poznaniu mają także wymiar charytatywny.

- Tegoroczna akcja #AktywnieDlaAlicji ma na celu zebranie środków niezbędnych na kolejny etap leczenia czteroletniej dziewczynki cierpiącej na szereg wad wrodzonych. Osoby pragnące wesprzeć zbiórkę będą mogły to zrobić poprzez aktywność w social mediach i jazdę na rowerkach stacjonarnych na stoisku nr 24. Zebrane środki finansowe organizatorzy przekażą Fundacji Zdrowia i Kultury - "Kochaj Życie" - podaje Urząd Miasta Poznania. 

Co będzie się działo?

Organizatorzy na targi zapraszają całe rodziny. Podczas tegrocznej edycjii odbędą się głównie:

  • Występy koncertującej na całym świecie Orkiestry Vivat, Wiktorii Krakowskiej, Katarzyny Hybiak oraz Joanny Dudkowskiej, która wystąpi w towarzystwie Chucka Fraziera.
  • Pokazy taneczne i akrobatyczne m.in uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, Skillart Dance Studio i występy uczniów wielkopolskich szkół.
  • Spotkania z autorami. Swoją obecność zapowiedziało ponad 150 twórców. Wśród nich są m.in: Wojciech Chmielarz, Łukasz Orbitowski, Monika Rutka, Carla Montero, Antonio Iturbe i Jaroslav Rudis. Pełna listów autorów, dostępna jest na stronie targiksiazki.pl.
Znajdziecie też tam różne, ciekawe strefy m.in.:

  • Strefa TikToka
  • Strefa Scrabble
  • Strefa komiksu
  • Strefa Rodzinnego Czytania

Szkolenia, warsztaty i wykłady

W ramach Targów Edukacyjnych w Poznaniu odbędą się liczne warsztaty, wykłady i szkolenia, skierowane do nauczycieli, bibliotekarzy i pracowników oświaty. Na warsztaty i wykłady należy się wcześniej zarejestrować. Pełna lista oraz zapisy dostępne są na stronie uwagaedukacja.pl

Podczas targów przybliżone zostaną zawody medyczne i okołomedyczne. Będą prowadzone także indywidualne konsultacje zawodowe oraz pokazy zawodów. Oprócz doradztwa dla nauczycieli, zaprezentowane zostaną także prace studiów nagraniowych. 

Bogaty program na swoich stoiskach przedstawią też: Publiczne Biblioteki Pedagogiczne z Piły, Kalisza, Konina, Leszna i Poznania. W programie można znaleźć prezentacje książek niezwyczajnych, np. picturebooków, książek 3D czy książek z rozszerzoną rzeczywistością.. 

Kiedy odbędą się targi?

Targi Książki odbędą się 10-12 marca. Towarzyszyć im będą Targi Edukacyjne, skierowane do uczniów poszukujących nowych szkół, rodziców i nauczycieli. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się na MTP w pawilonach 5A, 7, 7A, 8 i 8A.

Targi potrwają trzy dni:

  • piątek (10:00-18:00),
  • sobota (9:00-18:00),
  • niedziela (9:00-16:00)
Warsztaty odbędą się w Poznań Congress Center - wejście od ul. Śniadeckich.

Organizatorami Targów Edukacyjnych są: Województwo Wielkopolskie, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz Grupa MTP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy