reklama

Poznańskie forty i podziemia otwierają swoje podwoje podczas XII Dni Twierdzy Poznań

Opublikowano:
Autor:

Poznańskie forty i podziemia otwierają swoje podwoje podczas XII Dni Twierdzy Poznań - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Na weekendW najbliższy weekend odbędą się XII Dni Twierdzy Poznań, podczas których miłośnicy historii i fortyfikacji będą mogli odkryć tajemnice poznańskich fortów, schronów i podziemi. Wydarzenie oferuje szeroką gamę atrakcji, od zwiedzania XIX-wiecznych budowli, po spotkania z pasjonatami historii.
reklama

Podczas XII Dni Twierdzy Poznań, miłośnicy historii będą mieli wyjątkową okazję, by odkryć fortyfikacje stolicy Wielkopolski. W weekend - 24 i 25 sierpnia, ponad dwadzieścia zabytkowych obiektów otworzy swoje drzwi dla zwiedzających, prezentując historię miasta i regionu. 

Wstęp do wielu obiektów jest bezpłatny, choć niemal zawsze istnieje możliwość wrzuceniu dobrowolnego datku do puszki - informuje Urząd Miasta Poznania.

Dni Twierdzy Poznań. Zobacz historyczne obiekty obronne miasta

Dni Twierdzy Poznań to coroczne wydarzenie, które skupia się na promocji historycznych obiektów obronnych miasta. W tym roku zwiedzający będą mogli odkrywać zarówno znane, jak i mniej znane miejsca. 

reklama

Będą wśród nich XIX-wieczne budowle, m.in. Forty IIa, Va, VI i VII. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany częściowo zachowany Fort IV (obiekt został w przeszłości wysadzony), po którym oprowadzą Pasjonaci Podziemi - podaje poznański magistrat.

Pasjonaci Podziemi poprowadzą nocne zwiedzanie Fortu Winiary (Cytadela) oraz schronu przeciwlotniczego przy ul. Kościelnej, pochodzącego z okresu II wojny światowej.

Jakie atrakcje czekają na uczestników Dni Twierdzy?

Podczas Dni Twierdzy Poznań uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć schrony z czasów zimnej wojny, w tym Przeciwatomowy Schron Dla Władz Miasta Poznania w Krzyżownikach oraz nowo udostępniony schron pod budynkiem przy ul. Kasprzaka.

Zwiedzający będą mogli również zajrzeć do szczelin przeciwlotniczych w parku Wilsona oraz zobaczyć prywatny schron Arthura Greisera, dawniej namiestnika Kraju Warty, ukryty pod willą, gdzie dziś działa Radio Poznań.

reklama

Brama Poznania i Rezerwat Archeologiczny Genius Loci przypomną o najstarszych umocnieniach miasta, a średniowieczni wojowie wprowadzą gości w klimat tamtych czasów. Na Cytadeli warto odwiedzić Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii "Poznań" oraz wziąć udział w spacerze organizowanym przez Stowarzyszenie Reduta, odkrywając mniej znane obiekty Twierdzy Poznań.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama