reklama

Poznańskie Dni Rodziny 2025. Rozpoczynają się wielkim piknikiem 11 maja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Poznania

Poznańskie Dni Rodziny 2025. Rozpoczynają się wielkim piknikiem 11 maja - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta Poznania

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na weekendPoznańskie Dni Rodziny rozpoczynają się 11 maja. Przez ponad trzy tygodnie na mieszkańców czekają darmowe wydarzenia - od pikników i koncertów, po konsultacje, warsztaty i strefę zabaw dla dzieci.
reklama

Pod hasłem „Razem w sercu Poznania” startuje tegoroczna edycja Poznańskich Dni Rodziny. To inicjatywa, która łączy pokolenia i promuje wspólne, wartościowe spędzanie czasu. Wydarzenie potrwa do 1 czerwca i obejmie dziesiątki bezpłatnych spotkań, warsztatów, badań oraz imprez kulturalnych i rekreacyjnych.

Poznańskie Dni Rodziny to propozycja dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców miasta. Przed nami 22 dni pełne atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. To dobra okazja, by zadbać o swoje zdrowie, także psychiczne, poznać ofertę miejskich instytucji i organizacji pozarządowych, ale przede wszystkim - by dobrze spędzić czas w gronie najbliższych. Zapraszam: bądźmy razem w sercu Poznania - zachęca Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

reklama

Wielki rodzinny piknik na rozpoczęcie Dni Rodziny w Poznaniu

Tegoroczna edycja Poznańskich Dni Rodziny wystartuje w niedzielę, 11 maja. Tego dnia park im. Jana Pawła II zamieni się w przestrzeń pełną rodzinnych atrakcji - od godziny 12:00 do 17:00 odbędzie się tam inaugurujący piknik. 

Tego dnia symboliczne klucze do bram Miasta zostaną przekazane poznańskiej rodzinie - informuje Urząd Miasta Poznania.

Na uczestników czekać będzie aż 11 tematycznych stref: m.in. animacji, sportu, czytelnicza, seniora, maluszka czy ekonomii społecznej. W programie: malowanie twarzy, warsztaty cyrkowe, fotobudka, gra w minigolfa, gigantyczne Angry Birds, szachy XXL, zabawy z chustą animacyjną, tworzenie zakładek i poidełek dla owadów, a także warsztaty muzyczne - ukulele i bębniarskie. 

reklama

Na scenie wystąpią Teatr Fuzja z bajką o Cioci Jadzi, uczniowie szkoły musicalowej Erato oraz Julia Mróz z zespołem. Pojawi się też widowisko akrobatyczne „Gaja” i muzyczno-edukacyjne Eko-Zgadulki.

Warsztaty, badania, konsultacje i rabaty. Co przez kolejne 22 dni?

Poznańskie Dni Rodziny potrwają do 1 czerwca. W tym czasie codziennie odbywać się będą darmowe warsztaty, wykłady, spotkania tematyczne i wydarzenia prozdrowotne. 24 maja zaplanowano Białą Sobotę w POSUM - z bezpłatnymi badaniami, poradami lekarzy i strefą zabaw dla dzieci.

Nie zabraknie też wsparcia psychologicznego - organizatorzy zapewnią krótkie konsultacje dla rodziców i opiekunów. 30 i 31 maja Uniwersytet SWPS zaprosi na konferencję o wypaleniu zawodowym i rodzinnym, a 31 maja w Starym Zoo odbędzie się Piknik Wnuczków z międzypokoleniowymi atrakcjami.

reklama

Przez cały ostatni weekend maja obowiązywać będą zniżki dla rodzin w instytucjach kulturalnych i rekreacyjnych - warunkiem będzie okazanie karty OK Poznań - informuje magistrat. 

ŹRÓDŁO: Urząd Miasta Poznania

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo