Reklama

Niebawem premiera spektaklu „Woyzeck” w Poznaniu. O tajemniczym i okrutnym mordestwie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Niebawem premiera spektaklu „Woyzeck” w Poznaniu. O tajemniczym i okrutnym mordestwie - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W przyszłym tygodniu odbędzie się premiera spektaklu "Woyzeck" w Poznaniu. Historia o tajemniczym morderstwie ze szczególnym okrucieństwem w małym miasteczku.

25 marca na Dużej Scenie Teatru Nowego odbędzie się premiera spektaklu „Woyzeck”, w reżyserii  Zdenki Pszczołowskiej. 

O czym opowiada "Woyzeck"?

 Spektakl "Woyzeck" jest oparty na dramacie Georga Büchnera, XIX-wiecznego niemieckiego rewolucjonisty, pisarza i przyrodnika. 

-  W małym miasteczku dochodzi do tajemniczego morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Pozorny spokój panujący w miejscowości znika, kiedy znaleziony zostaje trup Marii, matki dwuletniego dziecka. Główne podejrzenia padają na Woyzecka, partnera zabitej kobiety. Sprawa okazuje się jednak nieoczywista. W wirze wzajemnych podejrzeń i rosnącego niepokoju fakty ujawniają nie tylko możliwego sprawcę, ale także – a może przede wszystkim – mechanizmy, które generują opresję doprowadzającą jednostkę do wielorako pojmowanej ostateczności. Pragnienie sprawiedliwości okazuje się utopią, a dobre intencje prowadzą w końcu do rozpadu świata - podaje e-teatr.pl

Jak się okazuje, dramat Büchnera nigdy nie został skończony, a scen nie ułożono w docelowej kolejności. 

- Twórcy spektaklu podążają za oryginałem i wbrew dotychczasowym strategiom inscenizowania WOYZECKAnie rozstrzygają trwale tej kwestii, ale zmieniają spektakl w grę, w którą wpisują losowość i możliwość wyboru alternatywnych wariantów przebiegu poszczególnych sytuacji. Jaki będzie jej wynik - czytamy na e-teatr.pl

Kilka dni przed premierą odbędzie się dyskusja m.in. z reżyserem spektaklu

Dyskusja panelowa na temat dramatu odbędzie się z udziałem: dr Anny Róży Burzyńskiej (Uniwersytet Jagielloński), dr Magdaleny Rewerendy (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza), Zdenki Pszczołowskiej (reżyser przedstawienia) i Magdaleny Koryntczyk (dramaturg teatru Nowego).

Wydarzenie zostało zaplanowane na 20 marca o godz. 19.00 na Trzeciej Scenie Teatru Nowego.

Kiedy będzie można obejrzeć spektakl "Woyzeck"?

Premiera spektaklu odbędzie się  25 marca o godzinie 19.00 na dużej scenie Teatru Nowego w Poznaniu.  Spektakle będzie można obejrzeć również o tej samej godzinie w dniach: 26, 28, 29, 30 marca. 

Ceny biletów w kasie teatru i on-line:
wt-cz: 80/60 zł (norm./ulg.)
pt-nd: 90/70 zł (norm./ulg.)
Ceny biletów na premierę: 150 zł  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy