Reklama

To była rekordowa zbiórka! Jurek Owsiak podał kwotę zebraną podczas finału WOŚP

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WOŚP

To była rekordowa zbiórka! Jurek Owsiak podał kwotę zebraną podczas finału WOŚP  - Zdjęcie główne

Jurek Owsiak podał kwotę zebraną podczas finału WOŚP . | foto WOŚP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 29 - dla dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy i, jak się okazało, z fantastycznym finansowym wynikiem.

Podczas 29. finału WOŚP zebrano łącznie 210 mln 813 tys. 830 zł i 10 gr. To rekordowa suma w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

To niesamowity wynik, za który wszystkim bardzo dziękujemy! Tu nie chodzi o rekordy – od samego początku mówimy, że to nie rekord jest czymś, co nas napędza. Najbardziej napędza nas to, że jesteśmy razem - że zagraliśmy znów wszyscy, jako Polacy, na całym świecie... Fundacja to miliony Polaków - to nie tylko zespół Fundacji, ale symbol wszystkich Polaków, którzy chcą z nami grać, myślą w sposób społeczny, są otwarci na ludzi i chcą swoją pracą wzmacniać to, co tworzy Polskę uczciwą, zdrową, pełną szacunku i troszczącą się o wszystkich. Taką Polskę tworzymy i to nie tylko przez ten jeden dzień Finału - komentowął Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP

WOŚP. Ile zebrano podczas finału?

Przypomnijmy, podczas 29. Finał WOŚP pieniądze można było wrzucać do jednej ze 120 tys. puszek nie tylko wolontariuszy zarejestrowanych w sztabach na całym świecie, ale też w sklepach, różnych instytucjach oraz do eSkarbonek. Zbiórka realizowana była również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. 

Jednym z fenomenów 29. Finału okazały się między innymi aukcje Allegro dla WOŚP.

To ponad 2 miesiące emocji i tysiące przedmiotów od serca, które wystawiono na 205 tysiącach aukcji, zbierając 30 135 000 PLN, czyli ponad dwa razy więcej niż przed rokiem - informują przedstawiciele sztabu WOŚP.   

Zgromadzone środki pozwolą na zakup urządzeń dla oddziałów dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy, m.in. zestawów endoskopów laryngologicznych, egzoskopów i laserów diodowych. 

Podczas ogłoszenia wyniku zbiórki Jurek Owsiak przedstawił także planowaną datę kolejnej akcji – 30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Temat, czyli cel zbiórki, podany zostanie do wiadomości publicznej jesienią.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy