W Wielkopolskim Centrum Onkologii w Kaliszu miała miejsce uroczystość otwarcia nowej Pracowni Medycyny Nuklearnej. Ta nowoczesna inwestycja ma przyczynić się do szybkiego i precyzyjnego wykrywania nowotworów.
Pacjenci onkologiczni muszą mieć zapewnione leczenie jak najbliżej miejsca zamieszkania, aby nie generować im dodatkowych wyzwań logistycznych. Nasza pracownia będzie służyła całemu regionowi - podkreślił prof. dr hab. Dariusz Kowalczyk, Kierownik Zakładu Radioterapii III (Kalisz).
Nowa pracownia diagnozowania nowotworów w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Kaliszu
Uruchomienie pracowni - jak wskazuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - ma ogromne znaczenie dla pacjentów zmagających się z chorobą nowotworową.
- Medycyna nuklearna nie była obecna w tej części województwa, co oznaczało, że pacjenci musieli na leczenie udawać się do Poznania. Otwierając pracownię Medycyny Nuklearnej w Kaliszu realizujemy swoją misję likwidacji białej plamy na mapie województwa, zwiększając dostęp dla mieszkańców do diagnostyki na wysokim poziomie - powiedział prof. dr hab. Julian Malicki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
Inwestycja w pracownię, która pochłonęła około 37,5 miliona złotych, została sfinansowana środków samorządu województwa wielkopolskiego oraz unijnych.
Rozwój ośrodków zamiejscowych Wielkopolskiego Centrum Onkologii jest wpisany w przyjętą wiele lat temu strategię rozwoju dostępu do leczenia dla pacjentów w całym województwie - podkreślił Marek Woźniak, marszałek województwa.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Podwyżka za przejazd autostradą A2 między Nowym Tomyślem a Koninem
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.