Wings for Life World Run to nie tylko bieg - to wydarzenie, które wspiera badania nad urazami rdzenia kręgowego. Cały dochód z biegu trafia na fundusz wspierający organizację Wings for Life, której celem jest znalezienie skutecznej metody leczenia takich urazów.
W biegu Wings for Life World Run goni nas ruchoma linia mety
Wings for Life World Run wyróżnia się na tle innych biegów, ponieważ uczestnicy nie mają tradycyjnej linii mety. Zamiast niej, 30 minut po starcie na trasę wyrusza tzw. „samochód pościgowy”, który stopniowo wyprzedza wszystkich uczestników, zarówno biegaczy, jak i osoby poruszające się na wózkach.Co ciekawe, wynik biegu nie jest mierzony w czasie, lecz w pokonanym dystansie. Ostateczny rezultat zależy od tego, jak długo uda się uczestnikowi unikać wyprzedzenia przez samochód pościgowy.
Bieg Wings for Life World Run to wydarzenie o zasięgu globalnym - start odbywa się w tym samym momencie na całym świecie. W Polsce bieg wystartuje 4 maja przyszłego roku o godzinie 13:00.
Dwie formuły - biegnij z aplikacją lub weź udział w biegu flagowym
Wings for Life World Run oferuje dwie formuły biegu: bieg z aplikacją oraz bieg flagowy. Bieg z aplikacją daje możliwość uczestniczenia w wydarzeniu w dowolnym miejscu na świecie. W specjalnej aplikację, którą można pobrać ze strony organizatora biegu, towarzyszą biegnącym głosy m.in. Adama Małysza, Tomasza Zimocha oraz Moniki Pyrek, którzy motywują uczestników przez całą trasę. Aplikacja dostarcza również informacji o postępach w biegu, inspirujących historii oraz nagrań niespodzianek, które dodają energii i mobilizują do walki.Dla tych, którzy preferują bieg w tradycyjnej formule, w wielu miastach Polski organizowane są grupowe biegi z aplikacją, m.in. w Warszawie, Grodzisku Mazowieckim, Łodzi, Gdyni czy Zamościu.
Limit miejsc na Wings for Life World Run w Poznaniu wyczerpany w niecałe 2 godziny
Bieg Flagowy, w którym uczestników goni prawdziwy „samochód pościgowy,” jak co roku odbędzie się w Poznaniu, a za kierownicą auta, które będzie podążało za biegaczami ponownie zasiądzie Adam Małysz.Na przyszłoroczną edycję przygotowano 8 tysięcy pakietów startowych, które zniknęły w niespełna dwie godziny. Rejestracja ruszyła 6 listopada o godzinie 12:00, a już przed 14:00 na stronie organizatora pojawił się komunikat:
Limit miejsc na Poznań został wyczerpany.
Jak informują nas osoby, które chciały wykupić pakiet startowy w tym roku, rejestracja chętnych przebiegała nieco inaczej niż w roku ubiegłym. Obowiązywała specjalna "kolejka", która po pewnym czasie miała przenieść uczestników do właściwej rejestracji.
Część osób narzeka, że mimo oczekiwania w kolejce na rejestrację, nie udało się. Dali temu wyraz w komentarzach na profilu biegu w mediach społecznościowych.
W zeszłym roku nie było problemów, kto pierwszy ten lepszy. 6 minut i po sprawie. W tym roku zrobiliście coś dziwnego. Ludzie czekający na rejestrację od punkt 12:00 się nie dostali, a ci co weszli w kolejkę o 12:25 mają pakiet. Trochę to słabe drodzy Państwo - wskazał pan Marcin.
Wtóruje mu pani Beata:
Mam nadzieję, że Organizatorzy wyciągną wnioski na przyszłość po przeczytaniu dzisiejszych komentarzy. Organizatorzy przywiązali do ekranów kilka tysięcy ludzi na godzinę, by wielu z nich odprawić z kwitkiem. Szkoda, bo idea wydarzenia piękna, a tyle niepotrzebnych złych emocji.
Niektórzy zwracali także uwagę, że co prawda udało im się zapisać, ale nie dostali żadnej informacji potwierdzającej na maila.
W odpowiedzi na komentarze internautów, organizator napisał:
Jesteśmy świadomi zgłaszanych przez Was problemów i razem z Centralą Biegu rozwiązujemy je. Osoby, które ukończyły rejestrację udaną płatnością, powinny otrzymać potwierdzenie rejestracji na e-mail jeszcze dziś. Podwójne płatności będą weryfikowane ręcznie i zostaną zwrócone. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Zobacz zdjęcia z tegorocznego Wings for Life World Run w galerii pod artyułem ↓
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.