reklama

Tak będą oświetlone Mosty Berdychowskie w Poznaniu. Zobacz efekt [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tak będą oświetlone Mosty Berdychowskie w Poznaniu. Zobacz efekt [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
13
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościMosty Berdychowskie połączą kampus Politechniki Poznańskiej z Ostrowem Tumskim i lewobrzeżną częścią Poznania. Kilka dni temu przeprowadzono test oświetlenia LED na jednej z przepraw. Efekt wizualny robi wrażenie.
reklama

Trwa budowa Mostów Berdychowskich w Poznaniu. Inwestycja ma przede wszystkim poprawić warunki ruchu pieszego i rowerowego w stolicy Wielkopolski. Mosty połączą kampus Politechniki Poznańskiej z Ostrowem Tumskim i lewobrzeżną częścią miasta.

Mosty Berdychowskie połączą dwa brzegi Warty w Poznaniu

Przeprawa składać się będzie z dwóch mostów. Przeprawa nad Wartą (między Chwaliszewem a Ostrowem Tumskim) będzie liczyła 165 metrów długości, natomiast nad Cybiną - 117 metrów (most prowadzi na Berdychowo).  

Realizacja zadania jeszcze bardziej uatrakcyjni tereny nadrzeczne, które już teraz są miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców dzięki Wartostradzie. Mosty zostaną połączone z istniejącą infrastrukturą pieszo-rowerową. Zadanie obejmuje więc nie tylko budowę przeprawy, ale też chodników, pochylni i schodów - czytamy w informacji spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. 

reklama

Mosty mają być gotowe wiosną 2025 roku.

Jak oświetlone będą Mosty Berdychowskie?

W niedzielę, 3 listopada, wieczorem jednym z budowanych mostów odbył się test oświetlenia LED. Próba miała pokazać, jak nowe lampy będą funkcjonować w różnych warunkach. Mają one bowiem regulowane natężenie światła, co pozwoli na dostosowanie oświetlenia do pory dnia. Projekt oświetlenia został przygotowany we współpracy z Politechniką Poznańską.

reklama

Na obiektach mostowych zostały zaprojektowane balustrady ze szkła, dające efekt pełnej przezierności niezaburzającej geometrii obiektu. Elementem zwieńczającym jest delikatny w formie aluminiowy pochwyt, który - dzięki szklanej podstawie - wizualnie unosi się ponad płaszczyznę mostów. W płaskim korpusie pochwytu ukryta została oprawa typu LED z pełnym okablowaniem, pełniąca funkcję oświetlenia użytkowego, stanowiącego dodatkowy element iluminacji - wyjaśnia zespół projektowy.

Zdjęcia z testów oświetlenia możecie zobaczyć w galerii pod artykułem ↓

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama