Reklama

Nowy rozkład jazdy na kolei od 11 grudnia. Zobacz, co się zmieni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Nowy rozkład jazdy na kolei od 11 grudnia. Zobacz, co się zmieni - Zdjęcie główne

Więcej połączeń kolejowych na linii Poznań - Wronki od stycznia 2023 | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Od 11 grudnia będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się m.in. nowe połączenie z Poznania do Łodzi przez Kalisz, a także dodatkowa para pociągów ze stolicy Wielkopolski do Berlina. Zobacz, co jeszcze się zmieni.

W niedzielę 11 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy. Na niektórych trasach będzie więcej połączeń. Nowy rozkład jest dostępny na dworcach, peronach oraz w Internecie. Uwzględnia on codzienne kursy, ponad 5 tys. połączeń aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych oraz kontynuację prac modernizacyjnych na liniach i stacjach. 

Zwiększy się liczba połączeń i przystanków 

Zgodnie z nowym rokładem, m.in. o 30 pociągów więcej zatrzyma się na stacji Łódź Kaliska - z Gdyni i Poznania do Krakowa, Katowic i Zakopanego. To efekt przebudowy peronów, stacji i otwarcia wiaduktu.

Od niedzieli, 11 grudnia, pociągi będą zatrzymywać się na 6 nowych przystankach:

  • Zator Park Rozrywki na linii Kraków Płaszów - Oświęcim,
  • Wolbrom Zachodni na linii Tunel - Sosnowiec,
  • Tomaszówek na trasie Łódź - Skarżysko Kamienna,
  • Rzozów Centrum i Wola Radziszowska Lipki na trasie Kraków - Zakopane,
  • Ustroń Brzegi na linii Wisła - Katowice.
Na modernizowanych liniach: m.in. Poznań - Szczecin, Opole - Kędzierzyn Koźle, Kraków - Zakopane także zwiększyła się liczba stacji i przystanków.

Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.pl, stronach przewoźników oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. 

Zmiany kursowania pociągów PKP InterCity

Ze zmian dotyczących naszego regionu, warto odnotować, że liczba pociągów kategorii InterCity jeżdżących z i do Poznania ma się zwiększyć z 70 do 82 składów. 

W trakcie obowiązywania nowego rozkładu jazdy mieszkańcy Poznania zyskają dodatkowe połączenie z Warszawą oraz stolicą naszego zachodniego sąsiada, Berlinem. Będzie to szósta para pociągów EIC, która będzie kursowała w relacji Warszawa - Berlin - Warszawa. Wszystkie pociągi będą mieć wspólną nazwę Berlin-Warszawa-Express. Trasę pomiędzy Poznaniem a Berlinem będziemy pokonywać średnio w czasie 2:40 - czytamy w komunikacie PKP InterCity. 

Spółka wprowadza także dodatkowe weekendowe połączenie z Wrocławiem. Chodzi o pociag  IC Legnica.

Pociąg rozpoczyna bieg na stacji Gdynia Główna i dotychczas kończył swój bieg w Poznaniu. Teraz w każdy piątek, sobotę oraz niedzielę pojedzie dalej do Wrocławia, zatrzymując się w Kościanie, Lesznie, Rawiczu, Żmigrodzie oraz Obornikach Śląskich - informuje PKP InterCity.

Szczegółowe informacje na temat zmian znajdziesz TUTAJ.

Nowy rozkład wprowadzają także Koleje Wielkopolskie 

Zmiany od 11 grudnia wprowadzają także Koleje Wielkopolskie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, w rozkładzie 2022/2023 zmianie ulegną godziny odjazdów i przyjazdów poszczególnych pociągów. Nowością jest pojawienie się pociągów Kolei Wielkopolskich na linii Poznań - Krzyż oraz poszerzenie oferty Poznańskiej Kolei Metropolitalnej do Wronek (z początkiem 2023 roku) - informuje spółka.

Nowa trasa Polskich Kolei Metropolitalnych oznacza kolejne pary pociągów pomiędzy Poznaniem Głównym a Wronkami, czyli lepsze skomunikowanie m.in. dla mieszkańców, którzy korzystają ze stacji: Poznań Wola, Kiekrz, Rokietnica, Pamiątkowo, Baborówko i Pęckowo. 

Po dołączeniu Wronek, pasażerowie PKM będą mogli wsiadać i wysiadać w 96 miejscach. 

Szczegółowe zmiany w rozkładzie jazdy znajdziecie TUTAJ.

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy