Reklama

ZOBACZ ICH TWARZE. Zostali skazani za ciężkie przestępstwa na tle seksualnym

Opublikowano: śr, 3 sty 2018 14:47
Autor:

ZOBACZ ICH TWARZE. Zostali skazani za ciężkie przestępstwa na tle seksualnym  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rejestr skazanych. Rejestr pedofilów. Lista gwałcicieli. Przestępcy seksualni w Wielkopolsce

Od nowego roku działa powszechny rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Lista dzieli się rejestr ograniczony (mają do niego dostęp np. policjanci) i ogólnodostępny.

Druga część rejestru zamieszczona została w internecie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sprawiedliwości. Znajdą się na niej dane najbardziej groźnych sprawców. Większość odsiedziała wyroki, ale istnieje ryzyko, że znowu dopuszczą się przestępstwa na tle seksualnych.
 

„W rejestrze z dostępem ograniczonym są zamieszczane przede wszystkim dane osób prawomocnie skazanych za przestępstwa na tle seksualnym - m.in. pedofilów i gwałcicieli. Spośród tych, którzy popełnili przestępstwo przed 1 października 2017 r., do Rejestru z dostępem ograniczonym bezwzględnie trafili sprawcy gwałtów ze szczególnym okrucieństwem oraz gwałciciele, których ofiary nie miały więcej niż 15 lat – informuje na swojej stronie resort.

„Sprawcy ci nie mogą złożyć wniosku o wyłączenie zamieszczenia ich danych w Rejestrze z dostępem ograniczonym. Spośród sprawców czynów popełnionych przed 1 października 2017 r. do rejestru z dostępem ograniczonym mogą trafić również gwałciciele, których ofiary miały więcej niż 15 lat, ale mniej niż 18 lat. Tej kategorii sprawców przysługuje jednak uprawnienie do złożenia wniosku o wyłączenie listy z dostępem ograniczonym. Ich sprawy muszą co do zasady zostać rozstrzygnięte przez sądy w ciągu roku od wejścia w życie ustawy - do 30 września 2018 r.

Dzisiaj na liście jest ponad 800 nazwisk. We wszystkich przypadkach możemy zobaczyć zdjęcie osoby skazanej, gdzie się urodziła i gdzie teraz mieszka, a także za jakie przestępstwo i o jakim charakterze została skazana. W samej Wielkopolsce dotyczy to kilkuset osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE