Reklama

Zmiany komunikacyjne w Kaliszu. Nowy rozkład KLA od początku maja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Kalisza

Zmiany komunikacyjne w Kaliszu. Nowy rozkład KLA od początku maja - Zdjęcie główne

Zmiany komunikacyjne w Kaliszu. Nowy rozkład KLA od początku maja | foto Urząd Miasta Kalisza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Kaliszu od początku maja będzie obowiązywać nowy rozkład komunikacji miejskiej.

W Kaliszu przeprowadzono zmiany komunikacyjne. Nowy rozkład już o d 1 maja.

– 1 maja wprowadzamy nowy rozkład jazdy Kaliskich Linii Autobusowych. To efekt wielu miesięcy analiz i konsultacji społecznych – ogromnego zaangażowania mieszkańców, za które raz jeszcze dziękuję – podkreśla Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. – Dotychczasowy rozkład funkcjonował przez blisko trzydzieści lat. W tym czasie nasze miasto znacząco się zmieniło. Powstały nowe osiedla mieszkaniowe, zakłady pracy, szkoły. Wychodzimy naprzeciw potrzebom kaliszan. Zachęcam wszystkich, którzy do tej pory nie korzystali z komunikacji miejskiej, by wybrali ten ekonomiczny i ekologiczny środek transportu zbiorowego.

Istotne zmiany w kaliskiej komunikacji

Nowy rozkład jazdy ma objąć komunikacją miejską osiedla, które były wykluczone. Zwiększy się także liczba połączeń tam, gdzie było ich za mało. 

- Bardzo istotną zmianą, wprowadzaną na prośbę mieszkańców, jest szybkie połączenie osiedla Dobrzec z Cmentarzem Komunalnym – wydłużenie w kierunku zachodnim trasy wybranych kursów linii 1 i 1A. Autobusy te pojadą od przystanku Wyszyńskiego Wojciechowskiego ulicami: Aliny Szapocznikow, Dobrzecką, Stanczukowskiego, Korczak i Poznańską – do pętli przy ul. Poznańskiej - podają Kaliskie Linie Autobusowe.

Zmienione zostaną trasy oraz numery linii autobusów obsługujących osiedle Sulisławice, ten rejon zyska połączenie z osiedlem Dobrzec przez ulicę Zachodnią.

- Istotne zmiany zostaną wprowadzone również dla linii nr 5. Nowa trasa umożliwi połączenie z centrum przesiadkowym w pobliżu dworca kolejowego oraz z osiedlami Majków i Chmielnik. Znacznie zwiększy się również częstotliwość kursów. Trasa linii 13 od obecnego przystanku Skłodowskiej-Curie Wojska Polskiego zostanie wydłużona al. Wojska Polskiego i ul. Inwestorską do nowej pętli przy ul. Rozwojowej - wyjaśniają Kaliskie Linie Autobusowe.

Trasa linii 22 zostanie także zmieniona. Zamiast na pętli Godebskiego, będzie rozpoczynać się na przedłużeniu Szlaku Bursztynowego.

Nowe przystanki w Kaliszu

Pojawią się także nowe przystanki, m.in. przy:

  • skrzyżowaniu ulic Parczewskiego i Babinej z ul. Wodną,
  • ulicy Sukienniczej (pomiędzy ul. Kazimierzowską a Piekarską),
  • ulicy Rozwojowej (na terenie inwestycyjnym),
  • ulicy Serbinowskiej (przy parku handlowym).
Jak podaje KLA, od 1 maja autobusami będzie można dojechać takze do Parku Przyjaźni (ul. Skalmierzycka).

Wykaz tras poszczególnych linii i częstotliwość kursów sprawdzicie na stronie kla.com.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy