Reklama

Zmiana w kierownictwie rawickiej jednostki policji. Jest nowy wicekomendant

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Rawicz

Zmiana w kierownictwie rawickiej jednostki policji. Jest nowy wicekomendant  - Zdjęcie główne

Nadkom. Roman Bruss | foto KPP Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rawiccy policjanci mają nowego wiceszefa. Został nim nadkom. Roman Bruss, dotychczasowy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie.

W poniedziałek komendant wojewódzki  - nadinsp. Piotr Mąka zdecydował o powierzeniu obowiązków wicekomendanta nadkom. Romanowi Brussowi. Stanowisko zwolniło się po tym, jak 19 lutego na emeryturę przeszedł dotychczasowy zastępca komendanta policji w Rawiczu - insp. Marcin Mosiek. 

Nowy zastępca komendanta to bardzo doświadczony policjant pionu prewencji - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy KPP w Rawiczu.

Nowy wicekomendant w policji pracuje 25 lat 

W policji służy od 1996 roku. Zanim trafił do śremskiej komendy, przez dwa lata był funkcjonariuszem w poznańskich oddziałach prewencji.

W latach 1998-2002 był policjantem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. W 2002 roku awansował na stanowisko dzielnicowego, a w 2007 roku na stanowisko asystenta wydziału prewencji - informuje Beata Jarczewska.

W 2010 roku Roman Bruss został mianowany na stanowisko zastępcy naczelnika wydziału prewencji, a w 2011 roku ukończył kurs oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Zanim trafił do Rawicza, był zastępcą komendant w Śremie

1 grudnia 2017 roku zostały powierzone mu obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji, a 1 czerwca 2018 roku awansował na to stanowisko. W 2020 roku przez okres 4 miesięcy piastował obowiązki pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Śremie.

Roman Bruss w życiu prywatnym jest miłośnikiem turystyki górskiej, dwukrotnie zdobył Koronę Gór Polski.

Jego wachlarz zainteresowań jest szeroki. Pasjonuje się zarówno historią, jak i motoryzacją. Angażuje się także społecznie. Od ponad 10 lat jest Przewodniczącym Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Śrem - podsumowuje Beata Jarczewska.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy