Reklama

Zmiana czasu 2021 już w te sobotę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmiana czasu 2021 już w te sobotę - Zdjęcie główne

zdjęcie uniwersalne pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Unii Europejskiej na czas zimowy przechodzi się w ostatnią niedzielę października, a na czas letni – w ostatnią niedzielę marca. Reguluje to unijna dyrektywa z 2001 r., w Polsce precyzuje to rozporządzenie prezesa Rady Ministrów.

W ostatni weekend października w całej Polsce przechodzimy na czas zimowy. W nocy z soboty na niedzielę będziemy cofać zegarki z godziny 3:00 na godzinę 2:00. Niedzielny wieczór nadejdzie więc szybciej – w sobotę słońce zajdzie około 17:12, a w niedzielę już o 16:10.

Co ze zmianą czasu za rok?

Zmianę czasu reguluje unijna dyrektywa z 2001 r., w Polsce precyzuje to rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. Obowiązujące rozporządzenie wygasa w tym roku. Przygotowania do odwołania zmian czasu w Polsce zaczęły się już jakiś czas temu.

Po rezolucji Parlamentu Europejskiego na początku 2018 roku, Komisja Europejska przeprowadziła konsultacje publiczne w państwach członkowskich. Wykazały, że blisko 90% głosujących zadeklarowało chęć odejścia od zmian czasu. Jednak do końca 2019 roku na forum unijnym nie były podejmowane działania w zakresie wypracowania ostatecznego kształtu dyrektywy znoszącej zmiany czasu. W ostatnim czasie (m.in. w związku z pandemią) na forum UE nie są podejmowane prace w tym zakresie.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy