Warsztaty w urzędzie wojewódzkim zorganizowano z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych w kontekście rozpoczynających się niebawem ferii, a także by uwrażliwić dzieci i młodzież na świadome korzystanie z numeru alarmowego 112. Tym bardziej, że jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki - aż 70% zgłoszeń, które otrzymują operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, to zgłoszenia fałszywe.
„Zimowe Warsztaty z Numerem 112”. Nauka bezpieczeństwa i odpowiedzialności
Początek ferii zbiega się z Europejskim Dniem Numeru Alarmowego 112, stąd też chcemy, aby dzisiejsze wydarzenie pozwoliło dzieciom i młodzieży poznać tajniki działania służb ratowniczych - mówiła wojewoda Agata Sobczyk, przed rozpoczęciem zajęć.
Podczas wydarzenia dzieci i młodzież mogły poznać pracę dyspozytorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu oraz działalność służb bezpieczeństwa. Operatorzy CPR omówili informacje zbierane podczas rozmowy z dyspozytorem nr 112 i przedstawili funkcjonowanie numerów alarmowych.
Uczestnicy wydarzenia mogli również wziąć udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy - relacjonuje Nina Swarcewicz, zastępca rzecznika prasowego wojewody wielkopolskiego.
Podczas warsztatów majmłodsi mogli zobaczyć także sprzęt i pojazdy straży pożarnej i policji, odwiedzić stoiska edukacyjne, a także korzystać z mobilnych symulatorów zagrożeń oraz maszyny do badania refleksu.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Plan budowy elektrowni jądrowej w Wielkopolsce. Delegacja z Korei Południowej w Koninie
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.