Reklama

Zabili psa podczas transmisji na żywo? To nieprawda

Opublikowano:
Autor:

Zabili psa podczas transmisji na żywo? To nieprawda - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Oszuści w internecie nie próżnują. W ostatnich dniach "popularność" zyskały zdjęcia rzekomo przedstawiające mężczyznę, który miał zabić psa. - Apel o udostępnienie tej informacji pochodzi najprawdopodobniej z kont, które już wcześniej zostały przejęte przez przestępców - czytamy w policyjnym komunikacie udostępnionym przez rawicz24.pl.

 

 

 

 

Zamiast poznać szczegóły przestępstwa w fikcyjnym materiale, można paść ofiarą oszustów, wyłudzających dane osobowe. W jaki sposób?

 

Aby obejrzeć materiał rzekomo bulwersujący wideo, dostępny na jednym z portali, należy zweryfikować swój wiek.

 

- Wchodząc przez podany link i logując się na swoje konto, tak naprawdę podajemy swoje dane oszustom. Dzięki temu mogą oni przejąć nasze konto i rozsyłać do naszych znajomych np. prośbę o kody BLIK. Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP apelują o rozsądek - czytamy w komunikacie KWP Poznań.

 

Co zrobić, by nie paść ofiarą oszustwa na BLIK? Jeśli ktoś z rodziny lub znajomy pilnie poprosi o środki finansowe przez portal społecznościowy, warto zweryfikować jego tożsamość, choćby dzwoniąc. W ten sposób uniknie się niepotrzebnych strat. Czytaj także: Oszustwo na BLIK? Złodzieje działają także w powiecie rawickim.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE