Reklama

Wypadek na linii kolejowej z Poznania do Ostrowa Wlkp. Będą utrudnienia

Opublikowano: czw, 5 lip 2018 11:57
Autor:

Wypadek na linii kolejowej z Poznania do Ostrowa Wlkp. Będą utrudnienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Otrzymaliśmy informację o wypadku kolejowym w regionie. Na razie dane są szczątkowe.

 

Do zdarzenia doszło na linii Ostrów Wielkopolski - Poznań, dokładnie w Kijewie w powiecie średzkim. W zdarzeniu prócz pociągu uczestniczyło auto typu bus.

 

"Ruch wstrzymany do godziny 12:00. Możliwie utrudnienia w ruchu pociągów dalekobieżnych!" - podaje portal kolejowy. 

 

[AKTUALIZACJa 10.15]

Wiadomo, że jedna osoba - kierowca busa - jest ranna. Wstrzymany jest ruch pociągów na trasie Jarocin - Poznań - informuje radiopoznan.pl

[12:01]

Na miejscu cały czas trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Kierowca busa, 40-letni meżczyzna został lekko ranny. Ruch pociągów odbywa się w tej chwili jednym torem.

[12:30]

Policję o zdarzeniu powiadomił osobiście kierowca Iveco daily, który uczestniczył w zderzeniu. Bus wjechał pod pociąg relacji Poznań - Ostrów Wlkp. Przejazd w tym miejscu jest niestrzeżony, ale jest tam działająca sygnalizacja i znak stop.  

 

- Podkreślam, na razie wstępne ustalenia wskazują, że kierowca tego pojazdu wjechał na przejazd kolejowy. Najpierw przejechał pociąg towarowy, kierowca wjechał na przejazd, tymczasem z drugiej strony nadjechał skład osobowy, który uderzył w tył samochodu - informuje Edyta Kwietniewska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. -  W wyniku uderzenia bus obrócił się, uderzył sygnalizator, dlatego pojazd ma zniszczony zarówno tył jak i przód.

 

Lekko ranny kierowca, 41-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto, został opatrzony przez Zespół Ratownictwa Medycznego. – Kierujący był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania, do sądu trafi wniosek i sąd zdecyduje, o ostatecznej karze za popełniony czyn – dodaje Kwietniewska.

 

UWAGA! Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność na przejazdach kolejowych. Zwłaszcza teraz w letnie dni, kiedy słońce nierzadko oślepia i sygnalizatory nie zawsze mogą być dobrze widoczne. - Pamiętajmy by koniecznie zatrzymać się i rozejrzeć przy okazji przejeżdżania przez tory. To może uratować życie – podkreślają policjanci.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE