Reklama

Wybudują linię tramwajową za ponad 264 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Wybudują linię tramwajową za ponad 264 mln zł  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu uroczyście podpisano umowę o dofinansowanie budowy trasy tramwajowej od pętli Wilczak do Naramowic w Poznaniu.

 

Inwestycja, jak informuje WUW, ma polegać na budowie linii tramwajowej od pętli Wilczak do osiedla Naramowice. Powstanie również wiadukt tramwajowy nad ul. Lechicką, parkingi rowerowe, a na przystankach zostanie zamontowany monitoring. Długość nowej linii wyniesie prawie 3,3 km. Koszt przedsięwzięcia to ponad 264 mln zł. Dodatkowe środki, jakie trafią do miasta, to prawie 110 mln.

 

W podpisaniu umowy udział wzięli Witold Słowik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Przemysław Gorgol, p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

 

- Dobra infrastruktura komunikacyjna to zdrowy kręgosłup miasta, dlatego podpisanie umowy to dla nas wszystkich wielka rzecz – mówi wojewoda Zbigniew Hoffmann. - To już kolejne dofinansowanie, które trafi do Poznania. To dowód na to, że rząd dba o dobro wspólne, dobro poznaniaków - dodaje wojewoda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE