Reklama

Wojewoda nie wyklucza zamknięcia powiatu krotoszyńskiego

Opublikowano:
Autor:

Wojewoda nie wyklucza zamknięcia powiatu krotoszyńskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Sytuacja w powiecie krotoszyńskim jest tragiczna. O sprawie informuje portal krotoszynska.pl. 

 

 

 

 

 

- W Krotoszynie jest najwięcej zakażeń w Wielkopolsce. W związku z tym jutro powołuję sztab kryzysowy z ramienia wojewody, do tego sztabu zapraszam włodarzy – burmistrza, starostę, dyrektora szpitala, sanepid, dyrektora DPS – i myślę, że podejmiemy konkretne działania. Trzeba konkretnych działań i rozliczeń – mówi Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

 

 

Wojewoda podkreśla, że w tym momencie priorytetem jest wykonanie badań na obecność koronawirusa wśród personelu szpitala i policjantów.

 

- Biały personel i służby mundurowe są dla mnie priorytetowe. Trzeba tych ludzi szybko zdiagnozować, jeśli będą ujemni, to będą mogli wrócić do pracy – podkreśla wojewoda.

 

Już kilka dni temu wojewoda wielkopolski zintensyfikował ilość pobieranych próbek na terenie powiatu krotoszyńskiego. 

 

- Skierowałem trzy karetki wymazowe na powiat krotoszyński. Jestem umówiony ze starostą tak, że on bezpośrednio mi dzwoni i wysyła listę osób, które są pilnie do wymazu i na bieżąco służby wysyłamy do tych osób – mówi Łukasz Mikołajczyk.

 

Wojewoda wielkopolski wskazuje także, że kluczowe są intensywne działania zmierzające do wyeliminowania wszystkich ognisk zakażenia koronawirusem.

 

- Mieszkańcy muszą czuć się bezpiecznie. Jest wiele ognisk i źródeł zakażenia, które trzeba wyeliminować. Zleciłem już służbom sanitarnym pilne ustalenie tych ognisk i eliminacja ich, poprzez kwarantannę – mówi Łukasz Mikołajczyk.

 

 

 

 

W przestrzeni publicznej pojawiły się również informacje o zamknięciu granic powiatu krotoszyńskiego, co miałoby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

- Zdania są podzielone, do mnie też wielu mieszkańców pisze i o to pytają. Dziękuję im za to, bo to świadczy o zaufaniu. Rozważamy różne scenariusze, natomiast dziś na pewno nie możemy wskazać jednoznacznie, że nastąpi jakieś zamknięcie powiatu czy granic – wskazuje Łukasz Mikołajczyk.


Przyznaje również, że dotychczasowe działania podejmowane m.in. przez władze szpitala nie były wystarczające.

 

- Jeśli będzie dużo zdrowego rozsądku i samodyscypliny wśród samych mieszkańców, to na pewno to wiele da. Niestety zauważamy, że część mieszkańców wyjeżdża poza powiat na zakupy, pewne procedury w kontekście samego TRIAGE, czyli przyjmowania pacjentów do szpitala pewnie nie zadziałały. Będziemy to teraz sukcesywnie rozważali – mówi Łukasz Mikołajczyk. 

Łukasz Mikołajczyk uspokaja również mieszkańców, którzy boją się o swoje bezpieczeństwo, w związku z zamknięciem komendy powiatowej policji w Krotoszynie. 

 

- Jestem po rozmowie z komendantem wojewódzkim policji. Policjanci z Ostrowa Wlkp. i Poznania będą nadzorowali Krotoszyn. Powiat krotoszyński nie zostanie bez policji, to gwarantuję. Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie - podkreśla wojewoda wielkopolski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE