Reklama

Wojewoda apeluje przed meczem Lech – Legia: Naruszenie prawa przyniesie bardzo surowe konsekwencje

Opublikowano:
Autor:

Wojewoda apeluje przed meczem Lech – Legia: Naruszenie prawa przyniesie bardzo surowe konsekwencje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wojewoda apeluje przed meczem Lech – Legia: Naruszenie prawa przyniesie bardzo surowe konsekwencje

W niedzielę w Poznaniu hit piłkarskiej kolejki Lech - Legia i jednocześnie mecz podwyższonego ryzyka. Tym bardziej, że poznańska drużyna w tym sezonie już praktycznie straciła szansę na Mistrzostwo Polski.

 

W przypadku wygranej drużyny z Warszawy, to Legia zostanie mistrzem. Ewentualnego trofeum nie odbierze jednak w stolicy Wielkopolski. Od kilku tygodni na kibicowskich forach pojawiały się wpisy dotyczące tego, że „trudno będzie się przyglądać, jak Legia odbiera mistrzowski puchar przy Bułgarskiej”.

Media cytują takie słowa jak „hańba, upokorzenie, wstyd, kompromitacja”. Poznańscy kibice zapowiadali przygotowywania do „stypy”. Władze Ekstraklasy podjęły decyzję - przyjętą z zaskoczeniem nawet przez PZPN - by ewentualne wręczenie medali odbyło się po powrocie piłkarzy Legii do Warszawy.

 

W piątek wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przewodniczył w zwołanym posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych. W trakcie spotkania omówiono przygotowanie organizatora do zabezpieczenia meczu oraz poddano analizie potencjalne zagrożenia związane z organizacja spotkania.

 

Jak informuje WUW omówiono stan zabezpieczenia meczu piłkarskiego w ramach rundy finałowej Lotto Ekstraklasy pomiędzy KKS Lech Poznań - Legia Warszawa traktowanego w kategorii „podwyższonego ryzyka”. Omawiając stan zagrożenia Wojewódzki Zespół Interdyscyplinarny ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych ocenił, że nie ma przesłanek do zamknięcia, np. trybuny gości. Organizatorzy przewidują obecność ponad 30 tys. kibiców.

- Oczekuję, aby powstrzymać nadmierne emocje i skupić się wyłącznie na meczu, a nie na tym, co poza nim. W kwestii stadionu przy ul. Bułgarskiej jestem daleki od podejmowania radykalnych kroków, szczególnie przed meczem, ale podkreślam, że jakiekolwiek naruszenie prawa przyniesie bardzo surowe konsekwencje – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. - Z deklaracji organizatora i służb wynika, że dotychczas podjęte działania minimalizują zagrożenie, ale w mojej ocenie zawsze jest jakiś procent niepewności. Poleciłem uczestnikom zespołu, aby tę niepewność ograniczyć do minimum. Musimy także pamiętać, że poza zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa na stadionie, absolutnie priorytetowe jest bezpieczeństwo mieszkańców Poznania – dodaje wojewoda.

 

W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele m.in. KKS Lech Poznań, Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji, Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei i poznańskiego Urzędu Miasta, Prokuratury Okręgowej, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – służb, instytucji zaangażowanych w bezpieczeństwo publiczne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE