Reklama

Wjechał oplem do rowu. Miał 2,2 promila alkoholu

Opublikowano:
Autor:

Wjechał oplem do rowu. Miał 2,2 promila alkoholu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Meżczyzna miał 2,2 promila alkoholu. W takim stanie wsiadł za kierownicę auta i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Policja poinformowała o dwóch kierowcach, którzy trafili do policyjnej kroniki.

 

 

 

W Kruczynku (gm. Nowe Miasto) 60-latek kierował oplem zafira i wjechał do rowu. Kiedy średzcy policjanci przybyli na miejsce zdarzenia szybko okazało się, dlaczego mężczyzna stracił panowanie nad autem.

W jego organizmie stwierdzono 2,2 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy. Stanie też przed sądem.

 

 Zatrzymaniem uprawnień do kierowania zakończyła się kolejna interwencja średzkich policjantów. W Boguszynie (gm. Nowe Miasto) skontrolowano jadącego nissanem qashqai. W obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 103 km/h. Mężczyzna na trzy miesiące stracił prawo jazdy.
Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym grozi także kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat. Sąd zobowiąże podejrzanych także do wpłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie od 5 do 10 tys. zł.PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

- zmniejsza szybkość reakcji

- ogranicza pole widzenia

- powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,

- powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,

- powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.


Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE