Reklama

Wielkopolska. Ponad 100 punktów szczepień masowych przeciwko Covid-19?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Wielkopolska. Ponad 100 punktów szczepień masowych przeciwko Covid-19? - Zdjęcie główne

Wielkopolska. Ma powstać ponad 100 punktów szczepień masowych | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Wielkopolsce ma powstać 105 punktów szczepień populacyjnych przeciwko koronawirusowi. - Wśród nich znalazły się szpitale powiatowe, domy kultury, hale sportowe oraz stadiony miejskie - informuje rzecznik wojewody Tomasz Stube. Problem w tym, że nie wiadomo, czy będzie miał kto szczepić chętnych pacjentów.

Do Wielkopolskiego Urzędu Wielkopolskiego wpłynęło 105 propozycji punktów szczepień masowych, z czego - jak informuje rzecznik wojewody - większość przeszła już pozytywnie weryfikację. Teraz muszą je sprawdzić jeszcze NFZ, wojewódzki inspektor sanitarny oraz policja. 

Współpraca rządu z samorządami w kwestii organizacji punktów szczepień masowych ma na celu przyspieszyć realizację Narodowego Programu Szczepień, który jest teraz jedyną szansą na powrót do normalności - mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Wielkopolska. Ponad 100 propozycji punktów szczepień przeciwko Covid-19

Punkty mają działać m.in. w szpitalu w Rawiczu,  Arenie Ostrów, hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie, czy stadionie miejskim w Poznaniu. Pełna lista miejsc spełniających wymogi ma powstać do 11 kwietnia. 

O ile stworzenie punktów szczepień - jak mówią samorządowcy - to nie kłopot, problemem może być ich obsada personalna czy odpowiednia ilość szczepionek. 

Ja nie mam żadnych narzędzi do tego, by zmusić przychodnie, które nie szczepią u siebie - by dały zespół do punktu masowego - komentuje Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński w rozmowie z portalem krotoszynska.pl

Wielkopolska. Szczepienia masowe przeciwko Covid-19. Jak wygląda kwalifikacja?

Dotąd kadrę szczepiącą stanowili głównie lekarze, położne, pielęgniarki, czy ratownicy medyczni. Do tej grupy - zgodnie z zapowiedziami rządzących - teraz dołączają farmaceuci, fizjoterapeuci, czy studenci ostatniego roku kierunków medycznych.

Do tej pory pacjent, przed podaniem szczepionki, musiał przejść badanie lekarskie i uzupełnić kwestionariusz. Teraz podstawą kwalifikacji ma być szczegółowa ankieta. Jeżeli pacjent wypełni ją i oświadczy wszystko prawidłowo, zostanie dopuszczony do szczepienia. 

Jeżeli w kwestionariuszu coś wzbudzi wątpliwości, osoba wykonująca szczepienie musi skonsultować się z lekarzem. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy