Reklama

Wielkopolska. Na te inwestycje wydano już pół miliarda złotych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: arch. UMWW

Wielkopolska. Na te inwestycje wydano już pół miliarda złotych - Zdjęcie główne

Powiat Poznański otrzyma 1,8 mln zł unijnego wsparcia z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na budowę ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2495P Komorniki – Szreniawa o długości 1120 m. | foto arch. UMWW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marszałek województwa podpisał właśnie kolejną ważną umowę - związaną z budową ścieżki rowerowej. W sumie - na nowe drogi dla jednośladów wydano w Wielkopolsce już pół miliarda złotych.

Wielkopolska. Budowa ścieżek rowerowych

Marszałek województwa Marek Woźniak i starosta Jan Grabkowski podpisali umowę na mocy której powiat poznański otrzyma 1,8 mln zł unijnego wsparcia z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na budowę ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2495P Komorniki – Szreniawa o długości 1120 m. 

- To odcinek trasy rowerowej ważny dla mieszkańców Komornik, którzy będą mogli dojechać rowerem do węzła przesiadkowego i skorzystać z oferty Kolei Metropolitalnej, dojechać do pracy czy do szkoły w Poznaniu. Również mieszkańcy Poznania będą mogli skorzystać z roweru, dojechać do stacji w Szreniawie i skorzystać z oferty tamtejszego Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego lub pojechać do Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego. Zdecydowanie poprawi się standard i bezpieczeństwo takiego rodzaju podróżowania. To ścieżka asfaltowa i oświetlona, z rozwiązaniami usprawniającymi odwodnienie. Jest to ważny element całego systemu ścieżek rowerowych, które konsekwentnie budujemy w Wielkopolsce - mówi marszałek Marek Woźniak.

Wielkopolska. Budowa ścieżek rowerowych

- Warto podkreślić, że przekroczyliśmy właśnie pół miliarda złotych, które zainwestowaliśmy w tego rodzaju rozwiązania – zeroemisyjne - które mają skłaniać do tego, by korzystać z transportu nieemitującego dwutlenku węgla, chroniącego nasz klimat. Ogólna wartość projektów realizowanych z budżetu Unii Europejskiej i budżetów samorządowych przekroczyła właśnie 705 milionów złotych – podsumowuje marszałek województwa.

Starosta Jan Grabkowski zaznaczył, że powiat nie udźwignąłby tego rodzaju inwestycji bez udziału środków unijnych, także tych pozostających w gestii Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

- Wpisują się one w całą naszą działalność transportową - Poznańską Kolej Metropolitalną, transport autobusowy i projekt Wielkopolski Transport Regionalny – to jedna wielka całość  komunikacyjna – podkreśla starosta poznański.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy