Reklama

Wielkopolska. Czeka nas upalne lato ale z gwałtownymi burzami i nawałnicami

Opublikowano:
Autor:

Wielkopolska. Czeka nas upalne lato ale z gwałtownymi burzami i nawałnicami  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pogoda. Wielkopolska. Pogoda na lato 2018. Jakie będzie lato 2018 roku

 

 

 

Amerykańscy synoptycy z AccuWeather pokazują pierwsze prognozy dotyczące nadchodzącego sezonu letniego. Ważne, szczególnie dla tych, którzy letnie urlopy chcą spędzić w domach, ewentualnie w miejscowościach wypoczynkowych na terenie Polski.

 

Dobra informacja jest taka, że jak przystało na lato pogoda będzie upalna. Synoptycy przewidują , że termometry od czerwca do sierpnia będą pokazywać w całej Europie temperaturę w okolicach od 32 stopni Celsjusza do nawet 38 stopni.

 

 

„Od czerwca do sierpnia przewiduje się silne burze z powodu zderzenia ciepłych mas powietrza występującego w całym regionie. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne mają uderzyć w Polskę, Czechy i Białoruś – podaje portal radiazet powołują się na pogodową witrynę. „Wśród zagrożonych miast AccuWeather wymienia m.in.: Pragę, Wrocław, Warszawę, Monachium, Wilno, Wiedeń, Rzym i Mińsk. Burzom towarzyszyć mają silne wiatry, grad i powodzie.

 

Według synoptyków burzowe epicentra mają pojawiać się przede wszystkim we Wrocławiu i w Warszawie, ale nie można wykluczyć, że na zniszczenia narażone będą również sąsiednie miejscowości.

- Spodziewać możemy się gradu, a tam, gdzie burze będą naprawdę intensywne, tworzyć się mogą tornada. Po przejściu takiej nawałnicy temperatura nieco spadnie, ale ochłodzenia nie będą długotrwałe - podaje dziennikzachodni.
 

   

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE