Reklama

Weszła policja i (nie) było pozamiatane. Koniec nielegalnego palenia

Opublikowano:
Autor:

Weszła policja i (nie) było pozamiatane. Koniec nielegalnego palenia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zarekwirowali ponad pół tony nielegalnego tytoniu i 6 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 

 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie natrafili na trop dwóch miejsc, w których potencjalnie mógł być przechowywany nielegalny tytoń.

- W pierwszej kolejności funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań w centrum Leszna. Drzwi otworzył im mężczyzna, który w przedpokoju zamiatał resztki krajanki pozostałe na podłodze po porcjowaniu paczek z tytoniem. W przedpokoju unosił się zapach tytoniu - informuje Monika Żymełka, rzecznik KMP w Lesznie. - W niewielkim pomieszczeniu gospodarczym mężczyzna przechowywał prawie 200 kg krajanki tytoniu oraz ponad 6 tysięcy sztuk papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Właścicielem nielegalnego tytoniu okazał się 46-letni mieszkaniec Leszna

Policjanci postanowili zajrzeć też do wytypowanego wcześniej garażu, który należy do 37-letniego mieszkańca Leszna. I tym razm trop okazał się właściwy. Wewnątrz pomieszczeń znajdowało się prawie 400kg krajanki tytoniu.

 

- Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty przechowywania tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie tego towaru do obrotu naraziłoby skarb państwa na stratę z tytułu nieopłaconej akcyzy w kwocie prawie pół miliona złotych. Obydwu podejrzanym grozi do 3 lat więzienia - dodaje Żymełka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE