Reklama

Pieniądze z kościelnej skarbony wyławiał... wędką. Wpadł na gorącym uczynku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Pieniądze z kościelnej skarbony wyławiał... wędką. Wpadł na gorącym uczynku  - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wronki. Do pięciu lat więzienia grozi 33-letniemu mieszkańcowi miasta. Jest podejrzany o kradzież pieniędzy z kościelnej skarbonki.

Sprawa wyszła na jaw po tym, gdy ksiądz jednej z wronieckich parafii dostrzegł, iż w kościele - od dłuższego czasu - giną pieniądze ze skarbonek. Łącznie, straty zostały oszacowane na około 800 zł. O pomoc w ustaleniu złodzieja ksiądz poprosił znanego mu policjanta z Pniew, który - w czasie wolnym od służby - zainteresował się sprawą.

Początkowo podejrzenia padały na kilka osób, ale po przeanalizowaniu zapisów z monitoringu przez księży, krąg podejrzanych znacznie się zawęził. Mając podejrzenia, kiedy złodziej może pojawić się w kościele - w minioną niedzielę, około godziny 21.30, zarówno ksiądz, jak i policjant czekali już w okolicy, aby sprawca kradzieży nie zdołał uciec. Gdy tylko zauważyli, że nieznajomy wszedł do kościoła przez okno i próbował ukraść pieniądze, na miejsce wezwano policjanta z Wronek będącego w służbie - relacjonuje mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy KPP w Szamotułach.

Gdy funkcjonariusze weszli do kościoła, znaleźli ukrywającego się pomiędzy ławkami złodzieja. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Wronek.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że nie pozostawiał po sobie śladów. Pieniądze ze skarbonek "wyławiał" za pomocą kawałka wędki - dodaje rzeczniczka policji.

33-latka zatrzymano i przesłuchano. Sprzęt, którym się posługiwał, został zabezpieczony.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE