Reklama

W Wielkopolsce otwarto 8 poradni psychologiczno-terapeutycznych dla dzieci i młodzieży

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W Wielkopolsce otwarto 8 poradni psychologiczno-terapeutycznych dla dzieci i młodzieży - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Otwarto kolejne miejsca, gdzie dzieci i młodzież znajdą pomoc specjalistów. Od 17 kwietnia, 8 nowych poradni psychologiczno-terapeutycznych zaczęło działać w Wielkopolsce.

Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął postępowanie konkursowe, w wyniku którego w regionie rozpocznie działalność osiem poradni psychologiczno-terapeutycznych dla dzieci i młodzieży.

Osiem nowych poradni psychologiczno-terapeutycznych w Wielkopolsce

Do tej pory w Wielkopolsce działało 17 ośrodków opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży (I poziom).

- Dzięki temu, że podpisaliśmy kolejne osiem umów, od 17 kwietnia w Wielkopolsce będzie działać 25 takich poradni, a docelowo chcielibyśmy, żeby było ich dwa razy więcej - mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. - Ogłaszając ostatnie postępowanie konkursowe liczyliśmy na zawarcie większej liczby umów, ale tylko osiem podmiotów spełniło wymagane kryteria. Jesteśmy w trakcie przygotowywania konkursów uzupełniających na ten zakres świadczeń i liczymy na to, że wpłyną do nas prawidłowo i rzetelnie przygotowane oferty.
Jak podkreśla dyrektor, o potrzebie zwiększania dostępu do pomocy psychologiczno-terapeutycznej dla dzieci i młodzieży świadczy poziom realizacji umów dotychczas działających ośrodków. W wielu przypadkach przekracza on 100 procent, stąd m.in. decyzja o tworzeniu kolejnych takich miejsc.

- Nowy model opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży zakłada, że pacjenci pomoc znajdą blisko miejsca zamieszkania. Dlatego Narodowy Fundusz Zdrowia ogłasza postępowania konkursowe dla poszczególnych powiatów. Idealnym rozwiązaniem byłaby co najmniej jedna poradnia psychologiczno-terapeutyczna w każdym powiecie, a tam, gdzie populacja jest największa, takich miejsc mogłoby powstać kilka. Na to jednak potrzeba chętnych, którzy zdecydują się prowadzić takie placówki.

Poradnie psychologiczno-terapeutyczne dla dzieci i młodzieży otwarte 17 kwietnia 2023 roku:


Źródło: Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy