Umiejscowienie zbiornika w rejonie ulic Kierskiej, Sanatoryjnej i Sztormowej nie jest przypadkowe.
Dzięki niemu budynki i ulice nie będą zalewane, a gromadzona woda będzie mogła być wykorzystywana w okresie, gdy będzie jej brakowało. Inwestycja wpisuje się w założenia "Miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu dla miasta Poznania" - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
Budowa akwenu retencyjnego rozczpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku, a latem - jak informuje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie - już zapełnił się wodą.
Inwestycja obejmowała nie tylko zbiornik, ale także przebudowę dotychczasowego kolektora odprowadzającego wodę oraz wykonanie dodatkowego - dla awaryjnego zrzutu wody w trakcie prac konserwacyjnych. Oczyczono także istniejące rowy odprowadzające wody deszczowe.
Ponadto przed dopływem wód do zbiornika zamontowane zostały urządzenia wychwytujące zanieczyszczenia stałe - informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie
Teren wokół zbiornika został zagospodarowany.
Spacerowicze mogą dotrzeć nad zbiornik idąc od ul. Kierskiej. Przygotowane zostały chodniki, oświetlenie i ławki, na których można odpocząć. Wybudowany został także plac serwisowy, który przeznaczony jest dla obsługi zbiornika retencyjnego - wymienia spółka.
Pieniądze na inwestycję pochodziły z unijnego Infrastruktura i Środowisko.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.