Reklama

Polska - najwyższy wzrost cen w całej Unii Europejskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Polska - najwyższy wzrost cen w całej Unii Europejskiej - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Polsce odnotowano najwyższy wzrost cen w całej Unii Europejskiej. Eurostat podał najnowsze dane

Z najnowszych badań europejskiego urzędu statystycznego Eurostat wynika, że w styczniu ceny w Polsce wzrosły o 3,6%. Jest to największy wynik w całej Unii Europejskiej. 

W całej Unii Europejskiej inflacja w styczniu wyniosła 1,2%. W grudniu wynosiła ona 0,3%. Ceny w strefie euro w skali rok do roku w styczniu wzrosły o 0,9%.  

Z danych udostępnionych przez Eurostat wynika, że zaraz za Polską (3,6%) w zestawieniu najwyższego wzrostu cen znalazły się również Węgry (2,9%), Czechy (2,2%), Rumunia (2,0%), Szwecja (1,9%) oraz Niemcy (1,6%) i Niderlandy (1,6%)

Największy skok wskaźnika inflacyjnego odnotowano kolejno w przypadku usług nieenergetycznych, dóbr przemysłowych, jedzenia alkoholu i tytoniu oraz enegii. 

Z drugiej storny największy spadek cen udostępnionych przez Eurostat wyniósł -2,4% i zanotowano go w Grecji. Następnie uplasowała się Słowenia -0,9% oraz Cypr -0,8%. 

 

źródło: @EU_Eurostat/Twitter

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy