Reklama

Volkswagenem pędził 120 km/h przez wieś

Opublikowano:
Autor:

Volkswagenem pędził 120 km/h przez wieś - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

 

 

 

Kierowca jadący zbyt szybko ma mniej czasu, aby prawidłowo rozpoznać, ocenić i zareagować na sytuację drogową, droga hamowania pojazdu wydłuża się, zwiększa się prawdopodobieństwo utraty kontroli kierowcy nad pojazdem, a inni użytkownicy dróg mają mniej czasu, aby uniknąć wypadku.

 

Tymczasem na drogach nie brakuje kierowców, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością.

 

 

Policja poinformowała o kolejnym piracie drogowym. Wczoraj rano policjanci prowadzili nadzór nad ruchem w Zakrzewie (powiat jarociński). W pewnym momencie wypatrzy jadącego bardzo szybko volkswagena sharana. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 70 km/h. Jechał prędkością 120 km/h. Piratowi zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące.

Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia.

 

Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE