Reklama

Urząd kupił laptopy uczniom, którzy stracili sprzęt po zawaleniu sufitu w szkole

Opublikowano:
Autor:

Urząd kupił laptopy uczniom, którzy stracili sprzęt po zawaleniu sufitu w szkole - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Czterej uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu, którzy stracili swoje laptopy w wyniku zawalenia się sufitu w jednej z klas otrzymali nowe komputery ufundowane przez Urząd Miejski.

O wypadku informowaliśmy TUTAJ - W szkole w Poznaniu zawalił się sufit

W chwili wypadku uczniowie klasy III e, informatycznej, znajdowali się w pracowni komputerowej. Część z nich na prośbę nauczyciela przyniosła tego dnia ze sobą własne laptopy - mieli przygotowywać stronę internetową. Zanim jednak zdążyli to zrobić, w sali zarwała się część sufitu, a spadające cegły uszkodziły komputery czterech uczniów. Miasto Poznań postanowiło zrekompensować uczniom straty.

- Wiem, że dla was to bardzo ważne narzędzie służące do nauki i pracy - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, wręczając laptopy uczniom. - Dla informatyka dzień bez komputera jest dniem straconym, dlatego chcieliśmy przekazać Wam nowy sprzęt jak najszybciej. Wierzę, że się sprawdzi i będziecie z niego korzystać.

- To naprawdę fajny gest - ocenia Mikołaj Koszczyc, jeden z uczniów. - Laptopy, na których pracowaliśmy w klasie, nie działają, nie wiadomo, czy da się je jeszcze odratować. Bez nich nie mamy na czym pracować, więc dziękujemy.

- Okoliczności oberwania sufitu zostaną dokładnie zbadane, a miasto pomoże szkole w naprawie dachu i remoncie sali. Pozostałe sale dydaktyczne nie ucierpiały, a budynek jest bezpieczny – mówi Alicja Wesołowska z biura prasowego urzędu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE