Reklama

Tylko jednego dnia zatrzymali 10 praw jazdy. Rekordzista przekroczył prędkość o 71 km/h

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: arch. KMP w Kaliszu

Tylko jednego dnia zatrzymali 10 praw jazdy. Rekordzista przekroczył prędkość o 71 km/h - Zdjęcie główne

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nieprzerwanie realizują swoje zadania dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa na drogach | foto arch. KMP w Kaliszu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z kaliskiej drogówki tylko jednego dnia zatrzymali prawa jazdy aż 10 kierowcom, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kaliszu w ramach ostatniej akcji zatrzymali  jednego dnia prawa jazdy aż 10 kierowcom.

Kalisz. Zatrzymanie prawa jazdy

- Wakacje i związany z nimi mniejszy ruch na drogach miasta i powiatu, nie eliminują nieodpowiedzialnych zachowań niektórych kierowców. Pusta droga „zachęca” lekkomyślne osoby do wciśnięcia pedału gazu. W miniony czwartek policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy 10 kierowcom w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna jechał z prędkością 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało organicznie do 50 km/h - relacjonują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Kalisz. Co grozi za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym

Jak zaznaczają policjanci - wszyscy kierowcy, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym stracili uprawnienia - zgodnie z przepisami takie zachowanie skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci ostrzegają i przestrzegają jednocześnie:

- Nadmierna prędkość oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków, to jedne z najczęstszych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych. Jak niebezpieczna może okazać się brawura z kierownicą policjanci przekonują się niemal codziennie. Bagatelizowanie przepisów związanych z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym, to rażąca nieodpowiedzialność kierowców, którzy swoim lekkomyślnym zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego policjanci z drogówki wiele uwagi poświęcają właśnie na dyscyplinowanie kierowców, którzy nie stosują się do wspomnianych przepisów. Do podróżujących naszymi drogami apelujemy o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, szczególnie dotyczących ograniczeniach prędkości na drodze. Bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych, zachowajmy więc rozwagę, by bezpiecznie dotrzeć do celu podróży - zaznaczają policjanci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy