Reklama

Trafiła do szpitala z objawami zawału. Okazało się, że ma koronawirusa

Opublikowano:
Autor:

Trafiła do szpitala z objawami zawału. Okazało się, że ma koronawirusa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Gostyński sanepid ustala możliwą ścieżkę zakażenia koronawirusem u kolejnej mieszkanki powiatu gostyńskiego. Kobieta w podeszłym wieku (pow. 80 lat) trafiła do gostyńskiego szpitala w piątkowy wieczór. Krótko przebywała na oddziale wewnętrznym. Kilkunastu pracowników SP ZOZ w Gostyniu, którzy mieli z nia kontakt, zostało skierowanych na kwarantannę. - Oddział pracuje nadal mimo problemów kadrowych - zapewnia Justyna Jaskulska, dyrektor SP ZOZ w Gostyniu.

 

 

Pacjentka, która 3 kwietnia została przyjęta na oddział wewnętrzny SPZOZ w Gostyniu nie wykazywała objawów zakażenia koronawirusem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że trafiła pod opiekę gostyńskich internistów z objawami zawału serca. W sobotę została przekazana do szpitala w Puszczykowie celem dalszego leczenia. Na miejscu zdiagnozowano jeden z objawów Covid-19 i w konsekwencji pacjentka trafiła do szpitala zakaźnego w Poznaniu, przy ulicy Szwajcarskiej. Pozytywny wynik testu zarówno rodzina, jak i personel medyczny gostyńskiego szpitala poznali dziś, w godzinach popołudniowych.

Powiatowy sztab kryzysowy oraz gostyński szpital natychmiast wdrożyli stosowne procedury. Po ustaleniu kontaktów bezpośrednich na kwarantannę skierowano dwóch lekarzy, technika RTG, 10 pielęgniarek, opiekunkę medyczną, 4 salowe, rehabilitantkę oraz ratownika medycznego z izby przyjęć. Pomieszczenia szpitala zostały poddane kompleksowej dezynfekcji z użyciem ozonowania. Oddział wewnętrzny pracuje nadal, choć w ograniczonej obsadzie kadrowej, włącznie z dyżurami 24 godziny na dobę. Dyrekcja przekonuje, że pacjenci mają zapewnioną opiekę.

 


Starsza kobieta najprawdopodobniej mieszka obecnie z najbliższą rodziną w gm. Pępowo. Jest szóstą osobą z powiatu, u której w ciągu ostatniego tygodnia laboratoryjnie potwierdzono zarażenie koronawirusem (nie ujęto jej jeszcze w statystykach wojewody). Inspektorzy gostyńskiego sanepidu ustalają, jak mogło dojść do zakażenia wirusem. Decyzję o kwarantannie podjęto także w stosunku do najbliższej rodziny. Krewni czekają na pobranie wymazów do testów laboratoryjnych na obecność SARS-CoV-2.

 

Na terenie województwa wielkopolskiego w niedzielę, 5 kwietnia, z powodu podejrzenia koronawirusem:

  • objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 6155 osób;
  • hospitalizowanych jest ogółem 109 osób;
  • poddanych izolacji lub kwarantannie jest 11 714 osób
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE