Reklama

3-letnia Tosia spod Rawicza przeszła skomplikowaną operację serca w Genewie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Ratuj serduszko Tosi

3-letnia Tosia spod Rawicza przeszła skomplikowaną operację serca w Genewie - Zdjęcie główne

Tosia Niwczyk przeszła skomplikowaną operację serca w Genewie. Jaki jest stan dziewczynki? | foto FB Ratuj serduszko Tosi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 3-letnia Tosia Niwczyk z Sierakowa pod Rawiczem, w poniedziałek (13 lutego) została poddana skomplikowanej operacji serca w Genewie. Było to możliwe dzięki wielu ludziom dobrej woli, którzy wsparli zbiórkę funduszy na leczenie dziewczynki. Potrzeba było ponad 1,2 mln zł.

Poznajcie historię Tosi Niwczyk, dziewczynki z połową serduszka

Antosia Niwczyk urodziła się z poważną wadą serca, o której rodzice dowiedzieli się w połowie ciąży. Jej leczenie polega na przeprowadzeniu 3 operacji, które przystosowują organizm do funkcjonowania na połowie serduszka, bo tylko tyle bije w piersi dziewczynki.

Niestety, w wyniku różnych powikłań, w Polsce lekarze nie byli pewni, czy ostatnia operacja poprawi stan dziewczynki, co więcej obawiali się, że jeszcze go pogorszy. Na szczęście, rodzice znaleźli specjalistów w Genewie, którzy dali im nadzieję, że ostatnia operacja się powiedzie. Stąd też wysokie koszty samego zabiegu oraz wszystkiego, co związane jest z dalszym leczeniem dziewczynki. 

Ponad milion złotych uzbierano w 40 dni

Potrzebna na operację kwota - ponad 1,2 mln zł była poza możliwościami finansowymi rodziny dziecka. W październiku 2022 roku rozpoczęła się więc internetowa zbiórka oraz akcje charytatywne - by zgromadzić fundusze na operację chorego serca dziewczynki. 

W dobroczynne przedsięwzięcia włączyło się mnóstwo osób, dzięki czemu już po 40 dniach potrzebna kwota znajdowała się na koncie fundacji Siepomaga. Zbiórka toczyła się dalej, aby zabezpieczyć pobyt Tosi i jej rodziców w Szwajcarii, gdzie zaplanowana była operacja oraz pokryć koszty podróży, leków, a także rehabilitacji. 

Podróż po zdrowie 

6 lutego Tosia wyruszyła do Genewy w podróż po zdrowie. Rodzice na profilu dziewczynki w mediach społecznościowych na bieżąco relacjonują przebieg ich pobytu w szpitalu. Jak przekazali, datę operacji wyznaczono na poniedziałek, 13 lutego. Zabieg zakończył się przed godziną 18.00 czasu polskiego. Po operacji, Tosia została przewieziona na oddział intensywnej terapii.

- Jej stan jest w tej chwili krytyczny, następna doba będzie bardzo ciężka. Niemniej: lekarze z operacji są zadowoleni. Zrobili to, co zostało zaplanowane - informowali w poniedziałek rodzice 3-letniej rawiczanki w mediach społecznościowych.

Jednak 14 lutego w godzinnach porannych, pojawiła się pozytywna informacja.

- Dobre wieści z Genewy z rana: odłączono Tosię od respiratora, jest na własnym oddechu - napisali rodzice. 

Tosia już po operacji

Pierwsza doba po zabiegu - jak relacjonowali najbliżsi Tosi - obfitowała we wzloty i upadki. Dziś (15 lutego) Antosia wciąż pozostaje na Intensywnej Terapii, jednak są pozytywne informacje:

Jak na drugą dobę po operacji - jest bardzo dobrze, choć jeszcze daleka droga przed nami - informują rodzice. 

Mają nadzieję, że z każdym dniem stan dziecka będzie się poprawiał. 

Doceniamy fakt, że w dzień i w nocy możemy przy Tosi być, a ona może w każdej chwili, kiedy się boi zmiany opatrunku czy podania leków, chwycić nas za rękę i przytulić ukochanego misia - podkreślają.

Zbiórkę dla Tosi można nadal wspierać na portalu siepomaga.pl TUTAJ

O niezwykle walecznej Tosi Niwczyk przeczytacie na portalu rawicz24.pl - TUTAJ

Wzruszyła Was historia małej Tosi? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy