Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole z Oddziałami Integracyjnymi znalazła się w gronie laureatów prestiżowego konkursu edukacyjnego Planeta Energii, organizowanego przez Energę z Grupy ORLEN. Placówka została wybrana spośród 640 zgłoszonych szkół z całej Polski.
Tak duża liczba zgłoszeń do 13. edycji Planety Energii oznacza, że co najmniej kilkanaście tysięcy dzieciaków wykonało coś dla środowiska i naszej planety. Dziękujemy wszystkim nauczycielom z ponad 600 szkół i przedszkoli, ale też ich klasom i całym społecznościom, że postanowiły z nami edukować i działać na rzecz naszej planety. To dowód na to, jak ogromna siła tkwi w nas wszystkich, gdy razem działamy dla dobra Ziemi - mówi Ambasadorka 13. edycji Planety Energii, Marzena Rogalska.
W nagrodę uczniowie oraz ich nauczyciele otrzymają nie tylko nagrody indywidualne, ale również 11 tysięcy złotych na stworzenie strefy bioróżnorodności przy szkole, która będzie służyć jako teren edukacyjny.
Już 13 grudnia do Koła "zawita" edukacyjny piknik bioróżnorodności, na który przyjadą ambasadorzy programu, w tym Marzena Rogalska i Katarzyna Stoparczyk. Piknik stanie się okazją do świętowania sukcesu, a także do zgłębiania wiedzy o przyrodzie i ekologii.
Czym jest Program Planeta Energii?
Planeta Energii to autorski projekt edukacyjny realizowany od 2010 roku przez Energę. Skupia się na zwiększaniu świadomości ekologicznej wśród uczniów i nauczycieli. Celem programu jest pokazanie, jak dbać o środowisko i bioróżnorodność, a także rozwijanie wśród najmłodszych prawidłowych nawyków oraz postaw proekologicznych.W tegorocznej edycji ponad 12 tys. uczniów wzięło udział w zajęciach, organizując m.in. wyprawy terenowe, przedstawienia i warsztaty. Konkursowi towarzyszyły scenariusze lekcji, takie jak "Drzewa - Skarby przyrody" czy "EkoBohaterowie na co dzień".
Które wielkopolskie szkoły wyróżniono w konkursie Planeta Energii?
Wśród nagrodzonych placówek znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Kole. Za swoje aktywne zaangażowanie w konkurs otrzymała wsparcie finansowe na stworzenie strefy edukacyjnej z hotelikami dla owadów, karmnikami dla ptaków i grządkami. Dzięki temu uczniowie będą mogli obcować z naturą bez wyjazdów poza miasto. Poza szkołą w Kole, doceniono również inne placówki z Wielkopolski:
- Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Głębokiem,
- Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie,
- Przedszkole nr 2 Miś w Słupcy,
- Szkołę Podstawową nr 1 w Mosinie,
- Szkołę Podstawową nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim,
- Szkołę Podstawową w Świecy,
- Szkołę Podstawową im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim,
- Szkołę Podstawową w Ogorzelczynie,
- Szkołę Podstawową nr 5 w Lesznie,
- Szkołę Podstawową nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach.
Wszystkie wyróżnione placówki otrzymają biopakiety do zakładania ogrodów i stref obserwacji przyrody, dzięki którym dzieci będą mogły jeszcze lepiej poznawać otaczający je świat i rolę, jaką odgrywają w ochronie środowiska.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.