Strażacy z powiatu rawickiego mistrzami Polski w sportowym cięciu i rąbaniu drewna

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy ochotnicy z powiatu rawickiego okazali się najlepsi i wygrali Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports. Tytuł obronił pochodzący z gminy Miejska Górka Michał Dubicki. Na drugim miejscu uplasował się Krystian Kaczmarek, z kolei rekord Polski w konkurencji Stock Saw ustanowił Marcin Juskowski - obaj są z gminy Jutrosin.

Osiemnastą edycję Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports rozegrano w sobotę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Michał Dubicki mistrzem Polski w sportowym cięciu i rąbaniu drewna

Michał Dubicki z Konar (powiat rawicki) nie pozwolił sobie odebrać tytułu. Skutecznie piął się w tabeli, by na koniec zawodów pewnie uplasować się na pierwszej pozycji i zdobyć tytuł Mistrza Polski Stihl Timbersports.

Dubicki wygrał aż 3 z 6 konkurencji. Okazał się najlepszy w Standing Block Chop (przerąbywanie siekierą stojącej pionowo kłody drewna), Springboard (bardzo widowiskowa konkurencja - polega na odrąbywaniu wierzchołka stojącej pionowo kłody drewna, stojąc na desce umieszczonej we wcześniej wyciętej w belce kieszeni) i Hot Saw (odcinanie pilarką krążków drewna na czas). W tej ostatniej, wyciął 3 krążki w 7,23 sekundy. Drugim najszybszym w tej konkurencji zawodnikiem był Krystian Kaczmarek, który wykonał zadanie w 9,21 sekund.

Mistrzostwa Polski Stihl Timbersports. Świetny występ zawodników z powiatu rawickiego

Krystian Kaczmarek, także mieszkaniec powiatu rawickiego mówi, że taki scenariusz zdarzeń, przed zawodami, brałby w ciemno. Przypomina, że rok temu zajął na nich 10. miejsce. Teraz jest wicemistrzem w kraju. Swój najlepszy wynik zanotował w konkurencji Single Buck (odcinanie piłą ręczną krążka od kłody drewna). Tam z czasem 12,57 sekund zajął 1. miejsce.

W konkurencji Stock Saw (odcinanie krążków od kłody drewna) nie miał sobie równych Marcin Juskowski ze Szkaradowa (także powiat rawicki). Ustanowił rekord kraju - 9,47 sekund.

Cieszę się, że ten trening nie poszedł w las - komentuje drwal ze Szkaradowa.

Choć rekord cieszy, jak mówi, z sobotnich mistrzostw nie do końca jest zadowolony - w klasyfikacji końcowej zajął 8. pozycję.

Strażacy z powiatu rawickiego pojadą na Mistrzostwa Europy

Jeszcze w tym miesiącu Michał Dubicki i Krystian Kaczmarek wystąpią w European Trophy 2021 Stihl Timbersports. Tam drwal z Konar będzie bronił tytułu Mistrza Starego Kontynentu.

- Podobno obawiają się nas tam - w Monachium - mówi Krystian Kaczmarek - Zobaczymy jak wszystko wyjdzie. Najważniejszy teraz jest trening - dodaje Michał Dubicki.