Reklama

20 osób zginęło na drogach Wielkopolski. Zatrważające dane za kwiecień

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: krotoszynska.pl

20 osób zginęło na drogach Wielkopolski. Zatrważające dane za kwiecień  - Zdjęcie główne

Tragiczny wypadek motocyklisty w Kobylinie. 21 kwietnia, po zderzeniu z ciężarówką, zginął mieszkaniec powiatu rawickiego | foto krotoszynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 6 maja obchodzimy Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Święto ustanowiła Komisja Europejska, jednak dane opublikowane przez wielkopolską policję nie napawają optymizmem. W regionie, tylko w kwietniu, doszło do 19 wypadków śmiertelnych.

Powodem wprowadzenia Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego była rosnąca - każdego roku - liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

W tym dniu przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, również dzieciom i młodzieży, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym to zadanie dla nas wszystkich, bo wszyscy mamy na nie wpływ uczestnicząc w ruchu drogowym jako piesi oraz kierujący pojazdami - podkreślają policjanci.

Niestety - jak wskazują służby mundurowe - ilość zdarzeń, do których dochodzi każdego dnia na polskich drogach świadczy o tym, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa lub je ignorujemy - tłumacząc to pospiechem czy przekonaniem o własnym umiejętnościach.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nie stosowanie się do znaku STOP, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i jazda na tzw. „zderzaku” to najczęstsze grzechy kierowców. Plagą naszych dróg są także cały czas kierowcy, którzy siadają za kierownicę po tym jak pili alkohol czy zażywali środki odurzające. Także piesi i rowerzyści muszą pamiętać, że przepisy ich także obowiązują, że od tego czy zachowają ostrożność ich życie nie będzie zagrożone - wskazują policjanci.

Wielkopolska. Na drogach w kwietniu zginęło 20 osób

Niestety, jak wynika z policyjnych statystyk, w Wielkopolsce - tylko w kwietniu bieżącego roku - doszło do aż 19 wypadków śmiertelnych. Życie straciło: dziesięciu kierowców, troje pasażerów aut, dwóch pieszych, dwoje rowerzystów, dwóch motocyklistów i motorowerzysta.

Pamiętajmy, że tylko zachowując ostrożność, szanując przepisy i będąc kulturalnym wobec innych uczestników ruchu drogowego zmniejszymy liczbę wypadków na polskich i europejskich drogach - podsumowują policjanci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE