Reklama

Starsze małżeństwo straciło dorobek całego życia!

Opublikowano:
Autor:

Starsze małżeństwo straciło dorobek całego życia! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Policja ostrzega. Oszustwo na policjanta. W ostatnim czasie oszuści działający metodą „na wypadek, policjanta” znowu się uaktywnili na terenie Wielkopolski. Niestety, wczoraj seniorzy z powiatu pilskiego wpadli w sidła oszustów i przekazali im oszczędności całego życia.

 

 

 

 

Pleszewska policja apeluje nie tylko do seniorów, aby zachować szczególną ostrożność.

 

 - Starsze małżeństwo odebrało telefon od rzekomego funkcjonariusza policji. Policjant oznajmił, że ich synowa spowodowała śmiertelny wypadek i aby jej pomóc muszą wpłacić kaucję.  64-letnia kobieta i jej 69 – letni mąż bez sprawdzenia tej informacji przekazali nieznanemu mężczyźnie 200 tysięcy złotych, tracąc przy tym cały dorobek swojego życia - informuja policjanci. 

 

 

Przypominamy co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustów:

 

  • Przede wszystkim, gdy otrzymamy taki telefon powinniśmy zachować zimną krew i zdrowy rozsądek. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom bez względu na to jakie historie będą nam opowiadać.
  • Skontaktujmy się z naszymi bliskimi czy taka sytuacja miała miejsce, ale nie pod numer, który podaje nam fałszywy wnuczek, czy policjant, ale ten, który mamy do niego zapisany od wielu lat.
  • Przed telefonem na policję zawsze DOKŁADNIE rozłączmy poprzednie połączenie.
  •  Kolejną stosowaną przez przestępców metodą jest ta ,,na policjanta”. Oszuści podając się za funkcjonariuszy różnych służb mundurowych pod pretekstem prowadzenia np. akcji przeciwko oszustom proszą nas o przelanie gotówki. Argumentują to tym, że wtedy pieniądze będą bezpieczne.
  •  Pamiętajmy, że żaden policjant nie ma prawa żądać od nas jakichkolwiek pieniędzy. Jeśli to robi, to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy zawiadomić policję. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.
 

 

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie - przestrzegają policjanci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE