Reklama

Społeczny Park w Tarnowie Podgórnym. Mieszkańcy posadzą 70 tys. drzew

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Społeczny Park w Tarnowie Podgórnym. Mieszkańcy posadzą 70 tys. drzew - Zdjęcie główne

Społeczny Park w Tarnowie Podgórnym. Mieszkańcy posadzą 70 tys. drzew | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ciekawa inicjatywa w Tarnowie Podgórnym. Na 12 hektarach ma powstać Społeczny Park. Władze gminy zachęcają mieszkańców, by zaangażowali się w tworzenie tego miejsca rekreacji, sadząc 70 tysięcy drzew. 

Teren, który ma stać się Społecznym Parkiem położony na granicy trzech miejscowości: Tarnowa Podgórnego, Lusówka i Jankowic. 

Chcemy, by powstał tam park oraz urządzenia sprzyjające rekreacji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu - informuje wójt Tarnowa Podgórnego - Tadeusz Czajka, na stronie internetowej gminy.

W Tarnowie Podgórnym ma powstać Społeczny Park 

Park ma powstać na areale 12 hektarów. Część terenu  przeznaczonego pod zalesienie - o powierzchni 6 hektarów - została podzielona na 100 działek. 

Teraz dowolna społeczność naszej Gminy: sołectwa, grupy mieszkańców, pracownicy firm, organizacje pozarządowe, kluby sportowe, może wybrać i zarezerwować działkę. W kolejnym kroku wystarczy wskazać termin sadzenia (marzec i kwiecień), a potem… w umówionym dniu spotkać się w terenie - przekazuje włodarz Tarnowa Podgórnego. 

Na terenie przeznaczonym pod aranżację parku, posadzone mają zostać: sosny zwyczajne, modrzewie europejskie, świerki pospolite, dęby szypułkowe, brzozy brodawkowate, klony pospolite, jesiony wyniosłe oraz lipy. Sadzonki - jak informuje gmina - mają od 10 do 50 cm wysokości, w zależności od gatunku drzewa. 

Koszt zakupu 70 tysięcy sadzonek pokrywa samorząd. Zapewnia także sprzęt niezbędny do zasadzenia drzewek. 

Ale oczywiście można przynieść własne szpadle, by więcej osób mogło jednocześnie pracować. Zalecamy przyjście w stroju roboczym i obuwiu „ogrodowym” - nadmienia Tadeusz Czajka. 

Wójt liczy, że incjatywa spotka się z pozytywnym przyjęciem wśród mieszkańców. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy