Reklama

Śmiałe zachowanie na S5. Zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Śmiałe zachowanie na S5. Zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy - Zdjęcie główne

Droga ekspresowa S5 | foto D. Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec powiatu górowskiego. Mężczyzna zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy.

W sobotni poranek (4 września) na lokalnej drodze w gminie Bojanowo (powiat rawicki) 52-latek z powiatu górowskiego dostrzegł, że kierowca skody wykonuje dziwny manewr. Jechał slalomem, od lewej do prawej strony, po czym wpadł na chodnik i ruszył dalej. 52-latek, kierujący hyundaiem, domyślając się, że poprzedza go nietrzeźwy zadzwonił na numer alarmowy 112.

Zgłoszenie trafiło do rawickiej jednostki. W tym czasie kierowca skody wjechał na S5 - na nitkę w kierunku Poznania. Rawiccy policjanci przekali wiadomość leszczyńskiemu dyżurnemu.

Pijany w kleszczach

O tym, że za kółkiem skody może siedzieć pijany, dowiedzieli się także inni kierowcy na S5. Mieszkaniec powiatu górowskiego poinformował bowiem o swoim spostrzeżeniu przez CB-radio. Prosił, by kierowca ciężarówki, jadącej przed skodą, "przyblokował" ją. Tak się stało. Wspólnie - kierujący ciężarówką i hyundaiem - stopniowo zwalniają i zatrzymują się na 14. kilometrze S5, już na terenie powiatu leszczyńskiego. 

Zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy

52-latek wysiadł z hyundaia i poszedł w stronę skody. Wówczas, kierujący nią mężczyzna ruszył.

Chciał się przedrzeć przez blokadę, jednocześnie uszkadzając pojazdy, szczególnie hyundaia - relacjonuje asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Mieszkaniec powiatu górowskiego utrzymał nerwy na wodzy. Przez uchyloną szybę udało mu się wyłączyć silnik w skodzie i zabrać kluczyki kierowcy. Na miejsce dotarli policjanci.

Skodą kierował 29-latek - mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Podróżował z pasażerką. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie - dodaje asp. sztab. Monika Żymełka.

29-latek utracił już prawo jazdy. Będzie odpowiadał przed sądem za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, ale i za kolizję. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Minimum na trzy lata straci prawo jazdy. Sądy w takich sytuacjach orzekają też świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE