Reklama

Seniorka wpuściła do mieszkania dwie kobiety. Straciła wszystkie oszczędności

Opublikowano:
Autor:

Seniorka wpuściła do mieszkania dwie kobiety. Straciła wszystkie oszczędności - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

 

W piątek, około godz. 10.00, do seniorki na jednym z rawickich osiedli przyszły dwie kobiety - prawdopodobnie narodowości romskiej. - Rawiczanka otworzyła drzwi, bo była przekonana, że przychodzi sąsiadka - opisuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy KPP w Rawiczu. 

 

Rozmowa kobiet toczyła się w przedsionku. Kobiety przedstawiły się rawiczance jako siostry, jedna w wieku 25 lat, druga - 40. - Powiedziały, że przyjechały z terenu byłej Jugosławii. Miały ciemne włosy i śniadą cerę. Młodsza byłą ubrana w granatową kurtkę i jeansy niebieskie, druga podobnie. Obie były otyłe. Starsza miała około 170 cm wzrostu - dodaje policjantka. Kobiety mówiły, że znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Ze względu na chorobę, jedna z nich poprosiła o cukier, a następnie rozłożyła koce i prześcieradła, które chciała sprzedać. 

 

 

Rawiczanka nie była zainteresowana kupnem towaru. Wydawało się też jej, że cały czas "trzyma na oku" drugą z kobiet. Tak jednak nie było.

Po pewnym czasie kobiety opuściły mieszkanie seniorki. Kobieta zorientowała się, że została okradziona z oszczędności, które miała schowane w różnych miejscach. Łącznie zniknęło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po paru godzinach od kradzieży, za namową sąsiadki, zgłosiła sprawę policji.

 

- Są prowadzone czynności zmierzające do ustaleniu sprawczyń. Prosimy też wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu ich tożsamości - podkreśla asp. sztab. Beata Jarczewska. - Ciągle podkreślamy i apelujemy, szczególnie do osób starszych, by nie trzymać w domu dużej ilości gotówki. Należy także uważać w kontakcie z osobami, których nie znamy. Przestępcom wystarczy chwila, by okraść mieszkanie - podsumowuje policjantka.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE