Reklama

Sąd: Dopuścili się okrucieństwa na zwierzętach. Pójdą do więzienia

Opublikowano:
Autor:

Sąd: Dopuścili się okrucieństwa na zwierzętach. Pójdą do więzienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Surowy wyrok Sądu Okręgowego w Poznaniu dla pary, która znęcała się i zabijała psy. Joann G. i Zygmunt S. pójdą za kratki na odpowiednio – 10 miesięcy i 3 miesiące.

 

Prokuratura zarzuciła kobiecie, że w nieustalonym okresie aż do marca 2017 roku zabiła co najmniej 4 szczenięta. Wykazywała się przy tym niecodziennym okrucieństwem – psy topiła w wannie, a te które przeżyły, zakopała na terenie szklarni znajdującej się w ogródku niedaleko domu.

Zygmunt S. został skazany za znęcanie się nad czterema innymi psami. Jak udowadniała poznańska prokuratura, mężczyzna nie utrzymywał zwierząt w odpowiednim stanie i nie karmił czworonogów.

 

- Kary bezwzględnego więzienia są dotkliwe dla oskarżonych, ale spełniają funkcje prewencyjne. Jeśli taka kara jest orzekana wobec osób dotychczas niekaranych, to powinna ona też pełnić funkcję odstraszającą dla innych osób – uzasadniała wyrok sędzia Alina Siatecka, cytowana przez portal głoswielkopolski.pl, który szeroko pisze o sprawie.

Wyrok jest prawomocny. Oskarżycielem posiłkowym w procesie była Fundacja Mondo Cane. To jej członkowie odkryli i zgłosili sprawę znęcania się nad zwierzętami organom ścigania. W przypadku znęcania się nad zwierzętami, sądy w Polsce rzadko siegają po kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

- Kary muszą być surowe, by przeciwstawić się takiemu okrucieństwu – uzasadniała wyrok sędzia cytowana w informacji głoswielkopolski.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE