reklama

Rower cargo zamiast samochodu dostawczego? Poznań rusza z testami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. poznan.pl / Rowerowy Poznań

Rower cargo zamiast samochodu dostawczego? Poznań rusza z testami - Zdjęcie główne

foto Fot. poznan.pl / Rowerowy Poznań

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościJak sprawdza się rower cargo w codziennej działalności? Czy jest w stanie zastąpić samochód dostawczy? Tego już niedługo będą mogły dowiedzieć się firmy i organizacje z Poznania oraz powiatu poznańskiego.
reklama

Bezpłatne wypożyczenie roweru cargo możliwe będzie w ramach testów realizowanych przez badaczy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, a dokładnie przez przedstawicieli Instytutu Antropologii i Etnologii UAM. 

Jego celem jest sprawdzenie, jak rowery cargo radzą sobie w realiach miejskich. Badaczy interesuje nie tylko ich użyteczność, ale też to, z jakimi barierami spotykają się użytkownicy - informuje Urząd Miejski w Poznaniu.

Rower cargo w Poznaniu. Dla kogo?

Do udziału w bezpłatnym programie mogą zgłaszać się mikro, małe i średnie firmy oraz organizacje pozarządowe działające na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Program SPECIFIC będzie umożliwiał przetestowanie elektrycznych rowerów cargo w codziennej działalności.

reklama

Rower cargo to pojazd, który z powodzeniem może być wykorzystywany do transportu towarów i realizacji dostaw, a także do przewozu osób. Jego ładowność sięga 100 kg, a wspomaganie elektryczne ułatwia jazdę, umożliwiając rozwijanie prędkości do 15 km/h.

Jak skorzystać z roweru cargo?

Aby wziąć udział w programie, w pierwszym kroku należy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. Kolejnym etapem jest rozmowa wstępna, która ma na calu zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w programie. Kolejną fazą jest szkolenie i jazda próbna, po której następuje dopiero etap testowania roweru cargo w codziennej działalności.

reklama

Po zakończeniu fazy testowej badacze przeprowadzają z uczestnikami rozmowę podsumowującą. Dodatkowo każdy z nich otrzymuje raport oparty na danych GPS, szczegółowo ilustrujący efektywność roweru cargo w kontekście ich codziennej pracy.

Gdzie uzyskać więcej informacji o programie SPECIFIC?

Więcej informacji o programie można uzyskać, kontaktując się z koordynatorem projektu, doktorem Marcinem Krassowskim z Instytutu Antropologii i Etnologii UAM-  mail: marcin.krassowski@amu.edu.pl.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo