Reklama

Ratownicy medyczni przyjęli poród w karetce

Opublikowano:
Autor:

Ratownicy medyczni przyjęli poród w karetce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zespół Ratownictwa Medycznego z Kobylina otrzymał wezwanie do kobiety w ciąży w Jutrosinie (powiat rawicki). O sprawie poinformował portal krotoszynska.pl. 

 

 

 

- Ratownicy medyczni, po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie udali się na miejsce i po 10 minutach byli już w Jutrosinie – mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

 

Ratownicy medyczni z Kobylina natychmiast przystąpili do badania kobiety.

 

– Kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego z Kobylina, po badaniu podmiotowym i przedmiotowym, podjął decyzję o natychmiastowym transporcie pacjentki do najbliższego szpitala, czyli do Rawicza – wskazuje Jakub Nelle.

 

Ratownicy Medyczni powiadomili szpital o tym, że wiozą pacjentkę w ciąży, przetransportowali kobietę do karetki i – przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych – ruszyli w drogę do Rawicza.

 

 

Akcja porodowa w karetce

W czasie dojazdu do szpitala u kobiety rozpoczęła się jednak akcja porodowa. Dlatego też kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego z Kobylina podjął decyzję o zatrzymaniu karetki w bezpiecznym miejscu.

Karetka z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi stanęła na poboczu, a ratownicy medyczni z Kobylina przystąpili do przyjęcia porodu.

 

- Ratownicy medyczni niezwłocznie przystąpili do medycznych czynności ratunkowych, zabezpieczyli pacjentkę, przygotowali sprzęt i w przedziale medycznym karetki rozpoczęli przyjmowanie porodu – mówi rzecznik Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Sytuacja była trudna, gdyż poród rozpoczął się przedwcześnie, a cała sytuacja wymagała ogromnej wiedzy i umiejętności ze strony ratowników medycznych.

 

 

Po około 20 minutach walki wszystko jednak zakończyło się szczęśliwie i na świat przyszła śliczna dziewczynka.

 

- Dziecko urodziło się płaczące, zostało przekazane matce. W międzyczasie ratownicy medyczni poinformowali także szpital w Rawiczu, że przywiozą nie jedną, a dwie pacjentki. By byli przygotowani na przyjęcie małego pacjenta, wcześniaka – mówi Jakub Nelle.

Mama i noworodek zostali przekazani pod opiekę lekarzy z Rawickiego szpitala.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE