Reklama

Przedłużono zakaz wychodzenia z domu! Wiemy, co z maturami

Opublikowano:
Autor:

Przedłużono zakaz wychodzenia z domu! Wiemy, co z maturami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Koronawirus w Polsce. Konferencja prasowa z udziałem premiera. Wiemy co dalej z maturami i świętami!

 

O godzinie 13.00 (9 kwietnia) rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Poruszony został temat świąt, a także przedłużenia kwarantanny oraz matur!

 

Premier Mateusz Morawiecki oznajmił na konferencji, że obowiązujące obostrzenia potrwają do 19 kwietnia. Będzie to dotyczyło zamknięcia galerii handlowych, lokali usługowych oraz wychodzenia z domu.

 

Uczelnie wyższe oraz szkoły będą natomiast zamknięte do 26 kwietnia. To samo tyczy się ruchu lotniczego oraz kolei międzynarodowej. Imprezy masowa mają zostały zawieszone do odwołania!

 

Święta Wielkanocne 2020

 

- Zbliżają się święta. Mamy gorącą prośbę, żebyśmy zostali w gronie wąskiej rodziny. Dla mnie to pierwsze takie święta, kiedy nie zobaczę się z rodziną. To ważne, abyśmy zostali w domach - powiedział premier.

 

Co z maturami? 

Pojawiła się również odpowiedź na bardzo ważną sprawę dotyczącą uczniów, a dokładniej maturzystów. Mateusz Morawiecki potwierdził, że matury nie odbędą się w maju. - Matury odbędą się w innym terminie. Stosowne informacje przekażemy później - przekazał premier.

Dariusz Piątkowski, Minister Edukacji Narodowej zwrócił się do maturzystów oraz ósmoklasistów. - Wiemy, że macie ogromny stres i nie wiecie, kiedy wasze egzaminy się odbędą. Ze względów zdrowotnych przekładamy egzaminy na inny czas. Chcemy, abyście mieli czas na przygotowanie. Z co najmniej 3-tygodniowym wyprzedzeniem poinformujemy o nowych terminach – powiedział.

 

Obowiązek zasłaniania ust i nosa! 

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiadomił o kolejnych obowiązkach, które wejdą w życie od przyszłego czwartku. - Wprowadzamy obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. To nie ma chronić nas, ale innych przed nami, bo wiemy, że wiele osób przechodzi wirusa bezobjawowo - powiedział na konferencji minister. 

 

Przypominamy, że w Polsce mamy na tę chwilę 5341 zakażonych oraz 164 zgonów z powodu koronawirusa.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE